logo bilbioteka
22
kwi
2022

Pomorska Nagroda Artystyczna 2022

   Autor: dyrektor   Kategorie: Wydarzenia

 

Celem naszej codziennej pracy jest to, by w ofercie kulturalnej Biblioteki każdy był w stanie odnaleźć dla siebie coś interesującego. Chociaż brzmi to jak slogan, największą nagrodę za tę pracę stanowi uśmiech oraz fakt, że ludzie wracają do nas jeszcze bardziej głodni kultury. Czujemy się wówczas spełnieni zawodowo. Czasami zdarza się jednak, że uznanie przyjmuje niewiarygodną wręcz formę.

Przygotowując w ubiegłym roku przedsięwzięcie pod nazwą Polska droga ku morzu (link do strony projektu: Polska droga ku morzu (kosakowo.eu) nie spodziewaliśmy się, że zyska ono takie uznanie. Z ogromną radością, a jednocześnie niemałym zdziwieniem przyjęliśmy fakt o nominowaniu Anny Paturej do Pomorskiej Nagrody Artystycznej za realizację tego wydarzenia kulturalnego obejmującego prelekcję historyczną, dwuczęściową wystawę poświęconą Józefowi Klebbie oraz rewskim szkutom z początku XX wieku, a także utrzymany w rokowej konwencji koncert pieśni patriotycznej w wykonaniu lidera zespołu Contra Mundum Norberta Smoły Smolińskiego.

Pomorska Nagroda Artystyczna to najważniejsza pomorska nagroda przyznawana w dziedzinie kultury. Jej Laureatami zostają przedstawiciele środowiska artystycznego naszego województwa, którzy w minionym roku byli autorami wybitnego dokonania artystycznego lub przyczynili się do powstania wyjątkowego wydarzenia kulturalnego.

Ania Paturej znalazła się w elitarnym gronie dziesięciu osób nominowanych w kategorii Kreacja Artystyczna właśnie za realizację projektu Polska droga ku morzu. Wręczenie tej nagrody Marszałka Województwa Pomorskiego miało miejsce w czwartek 21 kwietnia 2022 r. podczas uroczystej gali w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku. Chociaż ostatecznie Ania nie została laureatem (zwycięzcami zostali: Anna Czekanowicz, Sławek Jaskułke i Zbigniew Majchrowski), sam fakt nominowania do tego elitarnego grona stanowi ogromny sukces naszej małej instytucji. Kapituła uznała, że ubiegłoroczne wydarzenie artystyczne Biblioteki Publicznej Gminy Kosakowo okazało się godne, aby niewielka gmina Kosakowo pojawiła się na ustach ludzi kultury znanych z pierwszych stron gazet. To dla nas ogromna radość i zaszczyt.

W czwartkowej gali, wspólnie z Anią uczestniczyli najbliżsi współpracownicy zaangażowani w przygotowanie projektu Polska droga ku morzu, a wśród nich Michał Przysiecki, który był dobrym duchem przedsięwzięcia, począwszy od krystalizowania się koncepcji aż po ostateczną realizację. Michale, bardzo Ci dziękujemy. To także Twój sukces!

Filmik prezentujący dyrektor Annę Paturej znajduje się pod linkiem: https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2022/04/Kreacje_Paturej-Anna.mp4

Fotorelacja z  wręczenia nagród:

piątek, 22 kwi 2022 o 16:09. Kategorie: Wydarzenia. Komentowanie i pingowanie zabronione.
Strona wykonana przez - Nautil log
Szablon: InfoCreek.com
Udostępnij