logo bilbioteka
30
cze
2024

Ponownie oddaliśmy hołd gen. Mariuszowi Zaruskiemu!

   Autor: dyrektor   Kategorie: Wydarzenia

W sobotę 29 czerwca 2024 r. Biblioteczny Team ponownie wypełnił żagle jachtu wiatrem i zmierzył się z siłą morskiego żywiołu! 

Już po raz trzeci odpowiedzieliśmy na zaproszenie do udziału w Regatach im. gen. Mariusza Zaruskiego w Rewie. Dwa lata temu ta żeglarska impreza z inicjatywy Michała Przysieckiego została symbolicznie przeniesiona do Rewy z ukraińskiego Chersonia ogarniętego pożogą wojny. Od tamtej chwili zdążyła stać się już jednak częścią naszej lokalnej tradycji. Kiedy więc padło hasło – Załogi na start! – nie mogło wśród nich zabraknąć nas!

Nie dane nam było co prawda stanąć na podium, ale nie o to w tej zabawie chodziło :) Celem morskich zmagań było uhonorowanie postaci generała Mariusza Zaruskiego, pioniera polskiego żeglarstwa i taternika. A okazja dodatkowo szczególna – 11 maja minęło 100 lat od momentu powstania Polskiego Związku Żeglarskiego. Taka rocznica zobowiązuje!!!

Chociaż naszą biblioteczną ekipę stanowi zaledwie kilka osób, wsparliśmy załogę jachtu reprezentującego Radę Gminy Kosakowo. Zdzisław przesiadł się na tę właśnie jednostkę, a Biblioteczny Team wzmocniła Jego żona – Joasia! 

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w organizację Regat. Było super!!! Do zobaczenia za rok!

Organizator: Yacht Club Rewa
Współorganizator: Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Gdańsku
Partnerzy: Związek Piłsudczyków RP, PGZ Stocznia Wojenna, Kosakowo SportZrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie o. Dębogórze/ Kosakowo, Sołectwo Rewa, Klub Samopomocy (działający przy GOPS Kosakowo), Stowarzyszenie Port Mechelinki, Stowarzyszenie Nasze Mechelinki i Biblioteka Publiczna Gminy Kosakowo im. Augustyna Necla.
Patronat Honorowy: Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku
Patronat Medialny: Radio Gdańsk S.A.
Inicjator wydarzenia: Michał Przysiecki
Sponsor: GTsport

Fotorelacja:

niedziela, 30 cze 2024 o 13:52. Kategorie: Wydarzenia. Komentowanie i pingowanie zabronione.
Strona wykonana przez - Nautil log
Szablon: InfoCreek.com
Udostępnij