logo bilbioteka
13
maj
2011

Projekt „Klechda o Bece”

   Autor: dyrektor   Kategorie: Projekty, Wydarzenia

28 kwietnia br. w ramach Programu Wspierania Aktywności Lokalnej Razem Możemy Więcej Fundacji Europejskiego Funduszu Rozwoju Wsi Polskiej, w Bibliotece odbyło się spotkanie dla dzieci i młodzieży z naszej gminy, podczas którego uczestnicy zapoznali się z najważniejszymi celami Projektu „Klechda o Bece”. Pod kierunkiem dyrektor Biblioteki, Anny Kloka, oraz tut. specjalisty ds. turystyki i rekreacji, Agnieszki Słembarskiej,  dzieci i młodzież rozpoczęły poszukiwania historyczne, zanurzyły się w świat legend i opowieści związanych z terenami dzisiejszego Rezerwatu Beka. Spotkanie zakończyły warsztaty teatralne poprowadzone przez Karola Dettlaffa.

10 maja natomiast odbyła się wycieczka do Rezerwatu Przyrody Beka, obejmującego m. in. północno – zachodnie tereny gminy Kosakowo. Grupa młodzieży pod opieką dyrektor Biblioteki, pracowników Referatu ds. Kultury, Sportu, Turystyki i Rekreacji: Agnieszki Słembarskiej, Karola Dettlaffa i Adama Schrödera, zwiedziła piękne tereny Rezerwatu, poznała historię dawnej osady oraz zdobyła wiedzę dotyczącą ochrony przyrody.

W ramach Projektu 14 czerwca o godz. 19:00 w Gminnym Domu Kultury w Pierwoszynie  odbędzie się premiera Trochę Bardziej Becznej Burzy Szekspira w interpretacji Teatru Młodzieżowego.  W widowisku zaprezentują się również soliści Chóru Młodzieżowego Gminy Kosakowo oraz lokalna Sekcja Bębniarska. Już dziś zapraszamy wszystkich chętnych na Wieczór Teatralny.

piątek, 13 maj 2011 o 10:30. Kategorie: Projekty, Wydarzenia. Skomentuj lub użyj trackbacka.
Strona wykonana przez - Nautil log
Szablon: InfoCreek.com
Udostępnij