logo bilbioteka

16 czerwca odbyło uroczyste zakończenie projektu, którego organizatorem była Biblioteka Publiczna Gminy Kosakowo. Przypomnijmy, że projekt pod nazwą „Kosakowo – historia i przyszłość” był realizowany w ramach regionalnego konkursu grantowego „Równać Szanse 2009”, którego sponsorem jest Polsko – Amerykańska Fundacja Wolności, natomiast administratorem Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży. Nadrzędną misją programu „Równać Szanse” jest wyrównywanie szans na dobry start w dorosłe życie młodzieży pochodzącej z terenów wiejskich. Główny cel, który zakładał projekt „Kosakowo – historia i przyszłość” to nauka pracy w grupie. Cel ten został osiągnięty, a więc projekt zakończył się pomyślnie:-).

W ramach projektu odbywały się dwa rodzaje warsztatów: elektroniczne i etnograficzno – fotograficzne. Grupa elektroniczna przede wszystkim zajmowała się nauką konstruowania robotów z klocków LEGO oraz ich programowania. Grupa druga natomiast przeprowadzała wywiady ze starszymi mieszkańcami naszej gminy na temat dawnych wierzeń i obrzędów. Na podstawie zebranych w ten sposób informacji zredagowała wkładkę do gminnego biuletynu (dołączoną do majowego numeru), która spotkała się z dużym zainteresowaniem. Poza tym młodzież zebrała stare fotografie obrazujące historię gminy Kosakowo, które wyeksponowała w formie wystawy w czytelni biblioteki. Zdjęcia te zostały uprzednio poddane cyfrowej obróbce, której młodzież uczyła się podczas warsztatów fotograficznych.

Na uroczyste zakończenie młodzież zaprosiła rodziców i nauczycieli oraz wójta Jerzego Włudzika, który wręczył wszystkim uczestnikom projektu pamiątkowe koszulki z logiem gminy oraz programu „Równać Szanse”. Koordynator projektu, Anna Kloka, w paru słowach podsumowała przebieg warsztatów oraz podziękowała: młodzieży za udział w programie, Leszkowi Chojnickiemu za prowadzenie warsztatów elektronicznych, a przede wszystkim za wspólne napisanie projektu i wszelką pomoc przy jego realizacji, Magdalenie Szornak za zajęcia z cyfrowej obróbki zdjęć, panu wójtowi za wydanie wkładki do biuletynu, a także pani Annie Chojnickiej, która przygotowała poczęstunek na spotkanie. Z okazji uroczystego zakończenia młodzież przygotowała: w/w wystawę starych fotografii oraz folder z tymiż zdjęciami, prezentację multimedialną przedstawiającą przebieg projektu (zdjęcia opatrzone wesołymi komentarzami, krótkie filmiki, podkład muzyczny), robota z klocków LEGO prezentującego zdjęcia, „samorobne” radio i inne elementy elektroniczne wykonane przez grupę elektroniczną.

Oby tak dalej:-).

Zachęcamy do obejrzenia wystawy zatytułowanej „Gmina Kosakowo na starych fotografiach”.

piątek, 18 cze 2010 o 14:47. Kategorie: Galeria, Projekty. Skomentuj lub użyj trackbacka.
Strona wykonana przez - Nautil log
Szablon: InfoCreek.com
Udostępnij