cze

Regaty im. gen. Mariusza Zaruskiego – zachęcamy do zapisów!

Z przyjemnością informujemy, że nasza Biblioteka została partnerem bardzo ciekawego wydarzenia pn. Regaty im. gen. Mariusza Zaruskiego, które odbędą się 3 lipca na trasie Rewa – Mechelinki – Rewa.

Obecnie trwają zgłoszenia (pod nr. tel.: 695 814 390 lub mailowo: kacper.frackowiak@gmail.com) – zachęcamy do zapisów! Biblioteka również wystawia swoją załogę :)

We wstępnym zgłoszeniu należy podać: skład załogi (imiona i nazwiska), nazwę załogi (np. Niepokonani), nazwę reprezentowanej jednostki (np. Biblioteka Publiczna Gminy Kosakowo), ewentualny brak sternika (organizator zapewni sternika potrzebującym załogom).

Liczba miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń. Termin przyjmowania zgłoszeń: 20.06.2022 r.

PROGRAM IMPREZY

09:00– 10:30 – zgłoszenia do regat, losowanie i klarowanie łodzi, odprawa, wodowanie
i wypłynięcie na start,

10:10 – złożenie kwiatów na Alei Zasłużonych Ludzi Morza (część nieoficjalna),

10:30 – 10:55 – oficjalne otwarcie regat, prelekcja Bartosza Januszewskiego o Gen. Mariuszu Zaruskim,

11:00 – start regat.

Wydarzenia towarzyszące na plaży:
11:00 – 14:00 – gry edukacyjne, gra terenowa, gry i zabawy żeglarskie, zajęcia plastyczne, nauka pierwszej pomocy, możliwość oglądania sprzętu nurkowego do badań archeologicznych jednostki „NNM Wodnik”, zwiedzanie pancernika „REWA”.

14:00 – 17:00 – wręczenie medali, pucharów oraz nagród, grill z muzyką szanty na żywo dla uczestników regat.

17:00 – zakończenie imprezy.

Szczegóły wydarzenia znajdziecie Państwo klikając w poniższy link:

Zgłoszenie – Regaty Żeglarskie im. gen. Mariusza Zaruskiego – Rewa, 3 lipca 2022 – Aktualności – Instytut Pamięci Narodowej – Gdańsk (ipn.gov.pl)

Organizator: Instytut Pamięci Narodowej o/Gdańsk / Gmina Kosakowo

Współorganizator: Yacht Club Rewa / Stowarzyszenie Port Mechelinki

Patronat honorowy: Prezes Instytutu Pamięci Narodowej dr Karol Nawrocki

Współpraca: Konsul Generalny RP w Odessie Katarzyna Sołek

Partnerzy: Narodowe Muzeum Morskie, Związek Piłsudczyków RP, Biblioteka Publiczna Gminy Kosakowo im. Augustyna Necla, Kosakowskie Centrum Kultury, OSP Kosakowo, OSP RW Gdynia, Sołectwo Rewa, Sołectwo Mechelinki

Sponsor: Celstan Kosakowo

wtorek, 14 cze 2022 o 20:07. Kategorie: Wydarzenia. Komentowanie i pingowanie zabronione.