logo bilbioteka
17
paź
2022

Seniorzy w Bibliotece :)

   Autor: dyrektor   Kategorie: Wydarzenia

Spotkania w gronie rówieśników to doskonała okazja do wymiany poglądów i powspominania. Podczas poniedziałkowych spotkań z Seniorami z Klubu Seniora Gminy Kosakowo staramy się  stworzyć Im takie lokalne, biblioteczne forum. W październiku udało się to aż trzykrotnie.

Pierwsze spotkanie (3.10.2022) wykorzystaliśmy na kreatywną zabawę z wyobraźnią. Kto widział, ten wie doskonale, że nasi Goście nie tylko wykazali się wspaniałą intelektualną kreatywnością. Mogliby też nieźle zawstydzić młodszych czytelników. Znajomość cytatów z różnych książek to naprawdę mocna strona Seniorów – Panie i Panowie, czapki z głów;)

Kolejne odwiedziny miały miejsce 7 października i upłynęły na głośnym czytaniu utworów literackich polskich poetów. Była nawet poezja śpiewana :)

Zaś dzisiejsza wizyta stała się kolejną okazją do wspomnień z cyklu Poznaj moją historię. Naszym zadaniem była tylko drobna moderacja spotkania. Jego niekwestionowaną liderką była natomiast Pani Jadwiga (bardzo bliska naszym bibliotecznym sercom, jako że kosakowskiej Książnicy poświęciła wiele lat zawodowego życia). Z charakterystyczną dla siebie swadą podzieliła się szczegółami z życia własnego i swoich bliskich. Opowiadanie wzbogaciła przepięknymi, niezmiernie interesującymi czarno-białymi fotografiami z rodzinnego albumu. Bohaterem drugiego planu na większości z nich okazał się orzechowiec, charakterystyczny element rodzinnej posesji (jak sama określiła Pani Jadwiga, ten orzechowiec stanowi w pewnym sensie część jej życia).

Dziękujemy Pani Jadwigo! A my nie możemy już doczekać się kolejnych takich wizyt z historią w tle!

Zdjęcia z odwiedzin:

poniedziałek, 17 paź 2022 o 15:57. Kategorie: Wydarzenia. Komentowanie i pingowanie zabronione.
Strona wykonana przez - Nautil log
Szablon: InfoCreek.com
Udostępnij