logo bilbioteka
14
paź
2014

Co słychać w Klubie Małego Czytelnika?

   Autor: dyrektor   Kategorie: Galeria, Klub Małego Czytelnika

Klub Małego CzytelnikaNa drugim wrześniowym spotkaniu Klubu Małego Czytelnika, które miało miejsce 27.09.2014 r., dzieciaczki wysłuchały wierszyków – zagadek D. Strzemińskiej dotyczących zawodów. Podczas czytania mali słuchacze odgadywali poszczególne profesje. Ponadto klubowicze podzielili się z nami swoimi marzeniami i opowiedzieli, kim chcieliby zostać, gdy dorosną. Wśród maluchów znalazła się dziewczynka, która w przyszłości chciałaby zostać bibliotekarką :-).

Innym zadaniem przygotowanym przez Panią Malwinę, było rozpoznanie konkretnych zawodów na podstawie wylosowanej ilustracji – podpowiedzi, które potem każde dziecko przykleiło na czystej kartce papieru i narysowało obok skojarzenia związane z daną specjalnością. Ponadto maluchy wymieniały zawody, które kojarzą się im z przyniesionymi przez nas przedmiotami, takimi jak: stetoskop, koperta, śrubokręt, szczotka do włosów, czapka marynarza, but, gaśnica itp.

Zdjęcia ze spotkania:

11 października odbyły się kolejne zajęcia Klubu – tym razem poświęcone uczuciu strachu. Mali klubowicze opowiedzieli, czym według nich jest strach oraz czego się boją (dowiedzieliśmy się nawet czego boją się ich rodzice :-)). Potem Pani Jadzia przeczytała tekst pt.: Co to jest strach wg G. Kasdepki oraz bajkę o strachu na wróble. Pracochłonnym zajęciem, a zarazem wciągającym (nie tylko dzieci, ale i opiekunów również :-)) okazało się wykonanie – przy użyciu ścinków materiałów i kolorowych papierów – własnego stracha na wróble.

Strachy można zobaczyć w naszej bibliotece – zapraszamy! (chyba, że ktoś się boi:-))

Podczas obu zajęć Pani Kasia Radomska, jedna z Mam, umiliła dzieciom prace ręczne czytając wierszyki – rymowanki swojego autorstwa – dziękujemy:-).

Zdjęcia ze spotkania:

wtorek, 14 paź 2014 o 19:24. Kategorie: Galeria, Klub Małego Czytelnika. Możesz jedynie użyć trackbacka.
Strona wykonana przez - Nautil log
Szablon: InfoCreek.com
Udostępnij