Akwarela jest trudną techniką malarską. Nie wybacza twórcy błędów. Niemożność krycia farbą nie daje szansy na dokonanie poprawek.

Przepiękne prace, które dzisiaj zagościły w Bibliotece są dowodem, że ich Twórczyni – Honorata Wocial, posiadła doskonale tę tajemną umiejętność… To już trzecia wystawa i jednocześnie trzecie nasze zauroczenie…

Jak subtelnie musi grać coś w duszy Artystki, że przy pomocy niewinnie wyglądającej kreski tak znakomicie potrafi pobudzić wyobraźnię obserwatora. Ta kreska – odcinająca, zdawałoby się przypadkowe plamy – uwodzi wzrok, prowokuje do myślenia. A miary czaru dopełnia szkarłat szczegółów. Chociaż to doskonale znana, jedna z trzech barw podstawowych, w pracach Honoraty potrafi zyskać mnóstwo wcieleń. Szkarłatne detale subtelnie przewijają się przez Jej kolejne prace składające się na tę wystawę. Dodają wnętrzu Biblioteki życia, rozweselając je… Jeśli chcielibyście się przekonać sami, zapraszamy! Wystawa będzie czynna do 13 czerwca br. w godzinach pracy Biblioteki.

Dzisiejszy wernisaż odbył się w ramach obchodów Tygodnia Bibliotek 2023 i to nie był przypadek, że Autorka prac jest z wykształcenia m.in. bibliofilem :)

Fotorelacja:

piątek, 12 maj 2023 o 21:46. Kategorie: Wydarzenia, Wystawy. Komentowanie i pingowanie zabronione.