Tadeusz Trocki: spotkanie po raz trzeci ‒ jednak nie ostatni :)

Autor: dyrektor   Kategorie: Wystawy

W czwartkowy wieczór 5 maja 2022 r. wnętrze Biblioteki wypełniło się przyjemnym dla ucha gwarem miłośników kultury zaproszonych przez Bohatera wieczoru. Tadeusz Trocki, bo to o Nim mowa, po raz trzeci zaprezentował swoje prace malarskie w naszych gościnnych murach.

Tadeusz wielokrotnie podkreślał, że bardzo odpowiada mu atmosfera, którą staramy się tworzyć (my ze wzajemnością uważamy Go za Przyjaciela Biblioteki). Nic więc dziwnego, że to właśnie kameralne wnętrza naszej Instytucji wybrał na szczególny dla siebie wernisaż. W Kosakowie bowiem postanowił uczcić jubileusz 40-lecia działalności artystycznej. W laudacji dyrektorka Biblioteki zwróciła uwagę na bogactwo technik stosowanych przez Artystę, który tworzy obrazy olejne, pastele oraz akwarele. Chociaż Jego ulubioną tematykę stanowi marynistyka, nie stroni od innych inspiracji.

Tadeusz zwrócił uwagę Gości na dwie ze swoich nowych prac. Obie przedstawiają związanych z Wejherowem bohaterskich pilotów Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie: porucznika pilota Witolda Bohdana Nowoczyna i kapitana pilota Bolesława Jana Klechę. Bardzo miłym akcentem spotkania okazała się obecność na wernisażu córki pierwszego z tych pilotów (Biblioteka postanowiła zaangażować się w pomoc w przekazaniu pamiątek po jej Ojcu do właściwej placówki muzealnej).

Jest nam niezmiernie miło, że wernisaż okazał się przyjemnym ukoronowaniem jubileuszu twórczości Tadeusza Trockiego. Spotkania w sympatycznej atmosferze to z całą pewnością to, czego oczekuje się od przyjaznej instytucji kultury. Dla nas zaś, dla naszych Czytelników i Gości to również wspaniała okazja do nacieszenia oczu pięknem zaprezentowanych prac, które w kosakowskiej Bibliotece będzie można podziwiać do 6 czerwca tego roku. Serdecznie zapraszamy!

Fotorelacja z wernisażu:

piątek, 6 maj 2022 o 14:12. Kategorie: Wystawy. Komentowanie i pingowanie zabronione.