mar

Tulipany, goździki… a może książka?

Od wielu dziesiątków lat ósmy dzień marca nieodłącznie kojarzy się m.in. z goździkami lub tulipanami wręczanymi paniom z okazji ich dorocznego święta. Własną tradycję z tej okazji postanowiła zapoczątkować również Biblioteka Gminna w Kosakowie.

Czytelniczki, które tego dnia zdecydowały się osobiście nas odwiedzić, zostały obdarowane miłym upominkiem. Wystarczyło wypożyczyć jedną książkę i odpowiedzieć na jedno pytanie poświęcone kobietom w literaturze, aby otrzymać w prezencie torbę na książki. Panie były również zachęcane do sięgnięcia po wyjątkowe pozycje literatury. Bibliografie słynnych kobiet przegrywają z reguły w konfrontacji z tytułami książkowych supernowości. Tym razem jednak zniknęły z półek niemal natychmiast. Okazało się, że wspomnienia Brigitte Bardot, czy Anny Dymnej mogą stanowić równie ciekawą lekturę.

Bibliotekarze zawsze cieszą się, kiedy Czytelnicy z przyjemnością stwierdzają, że duchowa podróż przez świat nieznanej im wcześniej literatury sprawiła radość i wracają po kolejne książki.

Pomimo obostrzeń spowodowanych pandemią zapraszamy do kosakowskiej Biblioteki (szczegóły znajdą Państwo na naszej stronie lub na profilu Facebook).

czwartek, 11 mar 2021 o 10:19. Kategorie: Wydarzenia. Komentowanie i pingowanie zabronione.