logo bilbioteka
 
• W Dniu Bibliotekarza, tj. 8 maja odbyło się „Spotkanie z przyrodą”. W programie znalazły się: wernisaż wystawy fotograficznej pt. „Sosny helskie” autorstwa Romana Boszke (ekspozycja będzie czynna do 6 czerwca), film „Magia sosnowych Borów”, „Latarnie polskiego wybrzeża” – prelekcja Apoloniusza Łysejko oraz prezentacja na temat różnego rodzaju grzybów przygotowana przez Marcina Wilgę. 
 

 
 
9 maja bibliotekę odwiedziła młodzież, którą zainteresował projekt „Gmina Kosakowo w grze”. Na spotkaniu organizacyjnym dyrektor biblioteki, Anna Paturej, opowiedziała o projekcie, o jego celach i zadaniach zachęcając przybyłych do aktywnego włączenia się w jego realizację a następnie przekazała głos Zygmuntowi Miszewskiemu. Ten wygłosił mini-wykład o najważniejszych pod względem historycznym osobach i miejscach w gminie, na które Jego zdaniem młodzież powinna zwrócić uwagę projektując grę. Na koniec Zdzisław Kryger, który w ramach projektu będzie prowadził warsztaty z grafiki komputerowej, powiedział kilka słów tytułem wstępu do planowanych działań. 
 
 
Począwszy od 30 maja warsztaty z grafiki będą odbywać się w każdy piątek (9 spotkań) o godzinie 17:00. Jeżeli ktoś jeszcze miałby ochotę przyłączyć się do projektu to zapraszamy do kontaktu pod nr telefonu 725 204 656. Więcej informacji o projekcie znajdą Państwo na stronie www.biblioteka.kosakowo.pl.
 
• W sobotę 10 maja dzieciaczki wzięły udział w spektaklu teatralnym pt. „Cudowna kraina bajek Juliana Tuwima” w wykonaniu Wandy Neumann, aktorki teatralnej i filmowej, na co dzień związanej z Teatrem Wybrzeże. Przy wykorzystaniu „tuwimowskiej lokomotywy” pani Wanda porwała dzieci do świata bajek.
 
 
12 maja odbyło się spotkanie autorskie dla dzieci z Martą Polak, połączone z promocją najnowszej jej książki pt.: „Serce i kwiaty – wiersze dla dzieci na różne okazje.” Wzięły w nim udział 2 klasy 0 i klasa III ze SP Mosty a także kilka dziewczynek ze SP Dębogórze, będących koleżankami klasowymi Marty Wojtunik, jednej z ilustratorek książki. 
 
 
Również 12 maja, w godzinach popołudniowych odbyło się spotkanie inauguracyjne Kosakowskiej Grupy Literackiej.
 
 
13 maja po raz kolejny grupa czytelnicza działająca przy bibliotece spotkała się, aby podyskutować o książce a raczej, tym razem, o książkach, bo było ich aż 3 – autorstwa Andrzeja Szczeklika, m.in. „Słuch absolutny”. 
 
14 maja bibliotekę odwiedziły 2 grupy przedszkolaków z Oddziału Przedszkolnego w Rewie. Maluchy dowiedziały się czym jest biblioteka a także wysłuchały legendy „O rybaku i złotej rybce” a następnie wzięły udział w zabawie – łowieniu rybek za pomocą wędki z magnesem. Ponadto pokolorowały rybki, wycięły je i przykleiły na specjalnie przygotowanej płycie imitującej akwarium a na zakończenie ozdobiły zakładki do książek.
 
ZDJĘCIA 

poniedziałek, 19 maj 2014 o 14:39. Kategorie: Galeria, Kosakowska Grupa Literacka, Projekty, Wydarzenia. Możesz jedynie użyć trackbacka.
Strona wykonana przez - Nautil log
Szablon: InfoCreek.com
Udostępnij