logo bilbioteka
9
maj
2023

„Tydzień Bibliotek 2023” – dzień drugi :)

   Autor: dyrektor   Kategorie: Wydarzenia

No i drugi dzień Tygodnia Bibliotek 2023 za nami! Było gwarno i wesoło :)

Jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki – nie do końca wiosenna pogoda – dzisiaj nagle sprawiła nam niespodziankę! Czyżby wiedziała, że naprawdę potrzebowaliśmy pięknej słonecznej aury?

Zaplanowaliśmy bowiem niezwykle nietypowe zajęcia historyczne dla naszych Przyjaciół z Klubu Seniora. Osoby obecne na niewielkim dziedzińcu na dłuższą chwilę niemal przeniosły się w czasie. Sebastian Draga wraz ze swoim citroenem AC-4, pieszczotliwie zwanym citrusiem, zaprosił bowiem Seniorów na wycieczkę w głąb historii motoryzacji. Słuchacze po raz kolejny byli zachwyceni…

Słońce miało jeszcze daleką drogę do przebycia na niebie, kiedy z równą radością powitaliśmy naszych kolejnych Gości, tym razem znaaaacznie młodszych.

Dokładnie dzisiaj minął rok od kiedy w murach Biblioteki pojawili się uczestnicy programu Świetlica Podwórkowa realizowanego przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kosakowie. Dwanaście miesięcy temu podjęliśmy się uczestnictwa w tym programie, służąc swoją pomocą dzieciom i młodzieży zagrożonej wykluczeniem. Mieliśmy być instruktorami, a szczerze zaprzyjaźniliśmy się z Nimi…

Prowadząca zajęcia Daria Gużewska postanowiła w szczególny sposób uczcić tę rocznicę i własnoręcznie przygotowała przepyszne ciasteczka… Poza słodką niespodzianką na dzieci czekała też inna – w postaci fajnych kreatywnych warsztatów z decoupage (pierwszych z zaplanowanych trzech), które poprowadziła nasza gminna artystka, Agnieszka Milżyńska-Kołaczek.

DZIĘKUJEMY ZA PRZEMIŁY DZIEŃ :)

Fotorelacja ze spotkania z Seniorami:

Fotorelacja z warsztatów dla Świetlicy Podwórkowej

wtorek, 9 maj 2023 o 19:06. Kategorie: Wydarzenia. Komentowanie i pingowanie zabronione.
Strona wykonana przez - Nautil log
Szablon: InfoCreek.com
Udostępnij