logo bilbioteka
2
maj
2023

Uczciliśmy dzisiejsze Święto Flagi!

   Autor: dyrektor   Kategorie: Wydarzenia

Jeden, dwa, trzy, cztery… Sześć tysięcy… Tyle kroków potrzebowaliśmy, aby od mola w Mechelinkach dotrzeć do morskiego krzyża na rewskim szperku, a następnie do siedziby seniorów i współpracy z gminami partnerskimi w Rewie, gdzie na uczestników z przekąskami czekali przemili Gospodarze z Karolem Dettlaffem na czele.

Ponad siedemdziesiąt osób z biało-czerwonymi flagami uczciło wspólnym przemarszem święto flagi RP. A jako że imprezę współorganizowaliśmy ze Zrzeszeniem Kaszubsko-Pomorskim o. Dębogórze/Kosakowo nie powinny dziwić obecne również gryfy na pięknych żółtych płótnach.
To już kolejna edycja tego radosnego świętowania w gronie mieszkańców gminy Kosakowo. Najwspanialsze jest to, że w przeciwieństwie do dawno już minionych czasów, 2 maja spotykamy się z potrzeby serca, aby dać wyraz swojemu przywiązaniu do tak bliskich nam barw.

O dokumentację fotograficzną zadbali: Paulina Chyła oraz Marcin Krauze Fotografia. Ślicznie Wam dziękujemy.

Podziękowania należą się również dzieciom ze Świetlicy Podwórkowej, które podczas ubiegłotygodniowych zajęć w Bibliotece wykonały biało-czerwone chorągiewki wykorzystane dziś podczas marszu.

Wydarzenie odbyło się pod patronatem Wójta Gminy Kosakowo Marcina Majek.

Fotorelacja:

wtorek, 2 maj 2023 o 15:58. Kategorie: Wydarzenia. Komentowanie i pingowanie zabronione.
Strona wykonana przez - Nautil log
Szablon: InfoCreek.com
Udostępnij