logo bilbioteka
20
wrz
2022

„W obronie polskiego morza” – prelekcja Sebastiana Dragi

   Autor: dyrektor   Kategorie: Wydarzenia

Wzorem ubiegłego roku wieczór 19 września poświęciliśmy uczczeniu kolejnej rocznicy zakończenia walk o Kępę Oksywską w 1939 r. Bibliotekę ponownie odwiedził Sebastian Draga, mieszkający w Dębogórzu pasjonat historii tamtych wydarzeń.
 
W bardzo przystępny sposób przybliżył słuchaczom kolejną porcję wiedzy o bohaterskich Obrońcach Wybrzeża. O ile podczas poprzedniego spotkania Sebastian opowiadał o bojach w Dębogórzu, tym razem przedstawił sprzęt wojskowy wykorzystany w czasie wrześniowych walk.

Prezentacja była szczególnie interesująca ze względu na fakt, że Sebastian posłużył się w niej fotografiami z własnych zbiorów, które od lat wyszukuje na różnego rodzaju aukcjach. Niektóre z nich to prawdziwe perełki!
 
O tym, że zaprezentowany temat okazał się bardzo interesujący świadczyła dyskusja, która wywiązała się po wystąpieniu naszego Gościa. Sebastian, jeszcze raz dziękujemy!
 
Przypominamy, że do końca września w bibliotecznych gablotach można obejrzeć wystawę pt. Wykopki (z prywatnych zbiorów Sebastiana Dragi).
 
Zdjęcia ze spotkania:

wtorek, 20 wrz 2022 o 12:37. Kategorie: Wydarzenia. Komentowanie i pingowanie zabronione.
Strona wykonana przez - Nautil log
Szablon: InfoCreek.com
Udostępnij