logo bilbioteka

Nietypowo, bo w piątek, i nie jak zwykle o godz. 17.00, a godzinę później otworzyliśmy wystawę prac malarskich zatytułowaną W krainie baśni. Twórcami baśniowych obrazów są członkowie Stowarzyszenia Artystów Pasjonat z Rumi.

Nie był to wernisaż w dosłownym znaczeniu, gdyż wystawa miała swoją premierę już kilka miesięcy temu. W murach naszej Biblioteki był to jednak całkowity debiut.

W pięknych słowach istotę prezentowanej wystawy ujęła sekretarz stowarzyszenia, Jolanta Kitowska:

Każdy artysta pracuje wyobraźnią i można bez przesady powiedzieć, że żyje w swojej baśniowej krainie, gdzie rodzą się pomysły na nowe obrazy, a niczym nie skrępowana wena maluje najwspanialsze sceny. W takich magicznych przestrzeniach, gdzie nieograniczony wstęp mają jedynie dzieci i wrażliwe dusze artystów, odbywa się dzisiejszy wernisaż. Zabieramy dziś Państwa tam, gdzie kwitnie kwiat paproci, smoki chodzą na spacery z księżniczkami, a Mała Syrenka znajduje w głębinach swoją wymarzona perłę. Zanurzmy się w czarodziejskim świecie dzieciństwa! Może zdołamy odnaleźć zagubione własne marzenia.

Jeśli mielibyście chęć przekonać się jak dużo magii tryska z prezentowanych prac, zapraszamy do Biblioteki! Wystawa będzie czynna do 11 października w godzinach naszej pracy. Serdecznie zapraszamy.

Fotorelacja:

poniedziałek, 18 wrz 2023 o 15:15. Kategorie: Wydarzenia. Komentowanie i pingowanie zabronione.
Strona wykonana przez - Nautil log
Szablon: InfoCreek.com
Udostępnij