logo bilbioteka

logo_nazwa_PL_300dpiW piątek, 30 maja b.r., miało miejsce drugie spotkanie w ramach projektu „Gmina Kosakowo w grze”. Uczestnicy zapoznali się z zasadami mechaniki gier planszowych. Następnie, w drodze „burzy mózgów” podjęli decyzję jak będzie wyglądał zarys projektowanej przez nich gry. Ostatnim elementem spotkania było zaznajomienie słuchaczy przez prowadzącego zajęcia, Zdzisława Kryger, z podstawami pracy w programie graficznym Inkscape.     

projekt_gra_ślimak_Jacka

6 czerwca w trakcie zajęć uczestnicy warsztatów zostali szczegółowo zapoznani z interfejsem programu Inkscape. To oprogramowanie ma posłużyć jako podstawa do opracowania planszy gry i kart. Możliwość zapisu ostatecznego rezultatu pracy w formie pliku o rozszerzeniu .svg pozwoli na bezstratne skalowanie pracy w zależności od przyjętego rozmiaru planszy. Młodzież wykazała się sprawnością obsługi tego programu, czego wyrazem stał się prosty obrazek przedstawiający ślimaka (autor Jacek Sorn).         

12 czerwca 2014 młodzież doskonaliła umiejętności obsługi programu Inkscape. Wektorowa grafika przedstawiająca zarys gminy posłuży jako kanwa planszy przyszłej gry. Elementy dodatkowe w postaci wektorowego logo Gminy Kosakowo staną się graficznym dodatkiem do gry i jej opakowania. Młodzież uczestnicząca w zajęciach wykazała się sprawnością obsługi interfejsu programu Inkscape, co pozwoli na sprawne rozrysowanie elementów gry w programie do opracowania grafiki 2D.

Kilka zdjęć ze spotkań :-)

loga-na stronę                                                                                                                                                                                                       

środa, 18 cze 2014 o 12:44. Kategorie: Projekty. Możesz jedynie użyć trackbacka.
Strona wykonana przez - Nautil log
Szablon: InfoCreek.com
Udostępnij