logo bilbioteka
10
maj
2016

Wernisaż malarstwa Jadwigi Jackowskiej

   Autor: dyrektor   Kategorie: Galeria, Wydarzenia

DSC_0118 (Kopiowanie)5 maja 2016 roku w Bibliotece odbył się pierwszy w tym roku wiosenny wernisaż malarstwa (co prawda począwszy od kalendarzowej wiosny gościliśmy już w swoich murach dwie wystawy, ale zostały one zorganizowane bez uroczystych otwarć). Bohaterką tego pięknego słonecznego popołudnia była Jadwiga Jackowska.

Jadwiga Danuta JACKOWSKA – określa siebie jako osobę realnie patrzącą na świat, ale z duszą pełną niezliczonych marzeń. Jest miłośniczką literatury, teatru, muzyki i baletu klasycznego, którego tajniki poznawała od wczesnych lat dzieciństwa. Lubi poezję  i zawsze fascynowało ją malarstwo, o którym marzyła już od lat szkolnych. Chęć sprawdzenia siebie w tej dziedzinie była tak silna, że w końcu postanowiła spróbować. Pierwsze prace powstały w maju 2001 roku i od tego czasu każdą wolną chwilę wypełnia malowaniem. Tworzy obrazy realistyczne, najczęściej pejzaże, kwiaty, martwą naturę. Wieloletnie kontakty z ludźmi morza i obcowanie z tematyką morską (pracowała w Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni-Oksywiu) zaowocowały powstaniem także prac marynistycznych. Maluje z potrzeby serca i duszy znajdując w tym zajęciu cudowny lek na wszystkie codzienne troski.

W listopadzie 2001 roku wystawiła swoje pierwsze prace na II. Przeglądzie Twórczości Plastyków Miasta Rumi organizowanym przez Dom Kultury Spółdzielni Mieszkaniowej „Janowo” oraz w grudniu 2004 roku na III. Przeglądzie.

Indywidualne wystawy swoich prac miała w styczniu 2003 roku i w kwietniu 2009, w kwietniu 2013 i kwietniu 2015 roku w Miejskim Domu Kultury w Rumi.

Przez sześć lat była aktywną uczestniczką organizowanych w Rumi aukcji charytatywnych na rzecz dzieci niepełnosprawnych, na które przekazywała swoje obrazy w akcie darowizny.

Należy do  Stowarzyszenia Artystów „Pasjonat” w Rumi od początku jego istnienia i uczestniczy w organizowanych plenerach i wystawach poplenerowych.

Mieszka w Rumi-Janowie od 30 lat. Kocha to miasto, jego malownicze okolice i rozległe przestrzenie wokół.

Pani Jadwiga jest częstym gościem naszych bibliotecznych wernisaży, więc tym przyjemniej jest nam gościć Jej prace. Gratulujemy wystawy i życzymy dalszych artystycznych sukcesów.

Ekspozycja będzie czynna do 1 czerwca 2016 r. w godzinach pracy Biblioteki.

Zachęcamy do odwiedzin!

Zdjęcia z wernisażu:

wtorek, 10 maj 2016 o 09:26. Kategorie: Galeria, Wydarzenia. Możesz jedynie użyć trackbacka.
Strona wykonana przez - Nautil log
Szablon: InfoCreek.com
Udostępnij