Wernisaż wystawy obrazów Pana Eugeniusza Stanka

Autor: dyrektor   Kategorie: Galeria, Wydarzenia

10 maja o godz. 17.00 w naszej Bibliotece miał miejsce wernisaż wystawy obrazów Pana Eugeniusza Stanka, mieszkańca Mostów. Pan Eugeniusz to z zawodu ichtiolog, doktor nauk przyrodniczych, docent, emerytowany pracownik Morskiego Instytutu rybackiego w Gdyni. Rysuje od wczesnej młodości, natomiast pasji malowania oddał się dopiero na emeryturze. Sztuki malowania uczył się w latach 2004 – 2009. Początkowo na zajęciach plastycznych odbywających się w ramach Gdyńskiego Uniwersytety Trzeciego Wieku, a następnie brał udział w programie „55+” zorganizowanego przez gdyńską YMCA. Maluje temperą, akrylem i pastelem olejnym. Ulubionym tematem Pana Stanka są pejzaże. W swoim dorobku ma kilka wystaw i zbiorowych i dwie indywidualne. Obecna wystawa, zawierająca 33 prace, jest przeważnie plonem pracy twórczej ostatnich 3 lat.

Wśród licznie zebranych gości znalazła się grupka uczniów z klasy piątej Szkoły Podstawowej w Mostach wraz z nauczycielką p. Lucyną Sorn. Bardzo się cieszymy, że młodzi ludzie interesują się kulturą, zwłaszcza że jest to kultura miejscowa. Na wernisażu obecny był również Pan Wójt, który wręczył autorowi wystawy książkę Historia Polski w obrazach.

Wystawę można oglądać do 11 czerwca  w godzinach otwarcia Biblioteki.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wernisażu.

wtorek, 11 maj 2010 o 15:33. Kategorie: Galeria, Wydarzenia. Skomentuj lub użyj trackbacka.