kwi

Wieczór Poetycki poświęcony Wisławie Szymborskiej

Umrzeć – tego nie robi się kotu… Parafrazując słowa Poetki, napiszmy: Umrzeć – tego nie robi się wielbicielom poezji… W bieżącym roku odeszła od nas Wisława Szymborska, dlatego też pragniemy wspomnieć osobę Poetki, przypomnieć Jej wiersze, wzbudzić refleksje o życiu, człowieku oraz sztuce. Zapraszamy wszystkich na szczególny Wieczór Poetycki poświęcony Wisławie Szymborskiej, organizowany przez Wójta Gminy Kosakowo oraz Bibliotekę Publiczną Gminy Kosakowo.

Wieczór odbędzie się 26 kwietnia o godzinie 17:00 w Domu Kaszubskim w Dębogórzu. W programie Wieczoru zaplanowano również Konkurs Recytatorski. Zachęcamy dzieci oraz młodzież do udziału w nim: należy przygotować dwa wiersze: jeden Wisławy Szymborskiej, drugi dowolnie wybranego autora. Zapisy do dnia 24 kwietnia 2012 roku pod numerami telefonów: (58) 620 06 95 oraz 728 046 042 lub w siedzibie Referatu ds. Kultury, Sportu, Turystyki i Rekreacji (Rewa, ul. Morska 56).  REGULAMIN KONKURSU

Wieczór jest organizowany z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich, który przypada 23 kwietnia. Na tę okoliczność Biblioteka przygotowała wystawę, którą będzie można oglądać do 17 maja.

środa, 11 kwi 2012 o 11:56. Kategorie: Wydarzenia. Skomentuj lub użyj trackbacka.