logo bilbioteka
22
mar
2011

Wiosna w bibliotece :-)

   Autor: dyrektor   Kategorie: Wydarzenia

Wczoraj w Bibliotece odbył się wernisaż wystawy obrazów zatytułowanej „Trzy pory roku”, autorstwa Soni Guja. Dzięki ciepłym i energetyzującym pracom w naszej bibliotece zawitała wiosna – jak przystało na dzień 21 marca ;-).

Wystawa będzie czynna do końca kwietnia. Serdecznie zapraszamy!

Autorka o sobie: Nazywam się Sonia Guja. Urodziłam się na Śląsku, ale od ponad trzydziestu lat mieszkam w Gdyni, która jest moim ukochanym miastem.

Moja przygoda ze sztuką zaczęła się wiele lat temu, we wczesnej młodości. Uczyłam się rysunku i malarstwa, pasjonowałam się historią sztuki , sztuką użytkową i architekturą wnętrz, ale postanowiłam zostać inżynierem i moje życie zawodowe biegnie z dala od moich pasji. Jestem absolwentką Politechniki Śląskiej, zajmuję się przetwarzaniem danych, jedną z dziedzin informatyki.

Mimo, iż przez wiele lat nie malowałam, wyrażałam swoje zamiłowania artystyczne poprzez haft, wyrób artystycznych dzianin na własny użytek, patchwork, ogrodnictwo.  Zawsze jednak wiedziałam, ze kiedyś wrócę do malarstwa. Stało się to około 9 lat temu, gdy zaczęłam ozdabiać własny dom malowanymi witrażami, obrazami na szkle i wreszcie dotarłam do malarstwa sztalugowego.  Ważny przystanek w tej drodze stanowi akwarela, zwiewna i wymagająca, choć zwykle niedoceniana.

Fascynuje mnie kolor. W swoich pracach zwykle portretuję przyrodę, w szczególności kwiaty. Nadałam tej wystawie tytuł „Trzy pory roku”. Nie podzielam opinii nielicznych, że zima też może być kolorowa, życie zaczyna się wiosną, zasypia jesienią i te trzy pory roku stanowią tematy mojego malarstwa.

Zachęcam do zanurzenia się w świat moich kwiatów i drzew, które choć niedoskonałe, powinny poprawiać nastrój i ubarwiać nasze życie.


wtorek, 22 mar 2011 o 15:19. Kategorie: Wydarzenia. Skomentuj lub użyj trackbacka.
Strona wykonana przez - Nautil log
Szablon: InfoCreek.com
Udostępnij