logo bilbioteka
18
maj
2012

Wystawa fotograficzna poświęcona bursztynowi

   Autor: dyrektor   Kategorie: Galeria, Wydarzenia

W okresie od 18 maja do 30 czerwca w gminnej bibliotece gościć będzie wystawa fotograficzna zatytułowana „PLANETA JANTAR – makro i mikro”, autorstwa Barbary Gronuś –Dutko, gdynianki mieszkającej w Krakowie (makro) oraz  Nikolay Koltovoy z Moskwy (mikro). Fotografie dokumentują szczegóły wnętrza, kształt inkluzji organicznych, strukturę indywidualnych bryłek bursztynu, które nieustannie ulegają procesowi wietrzenia.

Ta niezwykła wystawa trafiła do biblioteki dzięki Galerii Domowej 1 w Pierwoszynie, która to znajduje się na współczesnym szlaku bursztynowym wyznaczonym przez stowarzyszenie „Bursztynowa planeta Jantar” (więcej informacji o szlaku bursztynowym znajdą Państwo na stronie www.jantar-planet.eu).

Dopełnieniem fotografii są bursztyny (w różnej postaci), którymi zechcieli się z nami podzielić miejscowi (i nie tylko) kolekcjonerzy. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia ekspozycji.

W związku z wystawą w miesiącu czerwcu Pan Ryszard Wrzosek z PTTK wygłosi wykład na temat bursztynu. Następnie odbędzie się piesza wycieczka szlakiem Bernarda Chrzanowskiego (w nawiązaniu do Ogólnopolskiego Sejmiku Krajoznawczego „Bernard Chrzanowski na kaszubskim brzegu”, który miał miejsce w gminie Kosakowo w maju zeszłego roku). Informacja o dokładnej dacie spotkania pojawi się na stronie biblioteki.

piątek, 18 maj 2012 o 09:44. Kategorie: Galeria, Wydarzenia. Skomentuj lub użyj trackbacka.
Strona wykonana przez - Nautil log
Szablon: InfoCreek.com
Udostępnij