mar

Wystawa i Koncert: Planeta JANTAR Inspiruje…

Autor: admin   Kategorie: Wydarzenia

Zapraszamy do udziału w imprezie Planeta Jantar Inspiruje, współorganizowanej przez Wójta Gminy Kosakowo, Stowarzyszenie Planeta Jantar Inspiruje z siedzibą w Gdyni, Galerię Domową 1 Pani Aliny Szydowskiej oraz Bibliotekę Publiczną Gminy Kosakowo. Wydarzenie to towarzyszy XX Jubileuszowym Targom Amberif 2013 i odbędzie się w środę 20 marca 2013 r. w godz. 19:00 – 21:00 w Gminnym Domu Kultury w Pierwoszynie.

Nie zabraknie różnorodnych atrakcji: rozpoczniemy od Amber Fireshow, czyli nadzwyczajnego pokazu ogniowego stworzonego z pyłu bursztynowego. Następnie wysłuchamy prelekcji Mariusza Drapikowskiego poświęconej Bursztynowi w dziełach sakralnych oraz Koncertu w bursztynie w wykonaniu Iwony Jędruch na gongach, misach dźwiękowym oraz konsze w specjalnej scenografii multimedialnej. Kolejny punkt atrakcyjnego programu stanowić będą prezentacje multimedialne Barbary Gronuś-Dutko – Uroda naturalnego bursztynu, Alicji Pielińskiej – Bursztyn w Muzeach Polski oraz Katarzyny Szczepaniak – Życie w bursztynowym lesie. Imprezę zakończy wernisaż wystawy Planeta Jantar inspiruje, na którą składać się będą prace 12 artystów współpracujących ze Stowarzyszeniem Bursztynowa Planeta Jantar.

21 marca wystawa przeniesiona zostanie do Gminnej Biblioteki Publicznej. Prace podziwiać będzie można do 10 maja br. Wstęp na wszystkie wydarzenia wolny.

Nazwiska Artystów wystawiających swoje prace:

• Elżbieta Falińska-Banaś
  • Paulina Binek
  • Barbara Gronuś-Dutko
  • Barbara Jarych
  • Elżbieta Kowalska-Matuszewska
  • Małgorzata Rynarzewska
  • Anna Stolarska-Przybysz
  • Dorota Skupisz
  • Gertruda Wilczopolska
  • Eryk Popkiewicz
  • Krzysztof Skain May

Informacje o artystach znajdują się na stronach: www.jantar-planet.eu/galeria.html uraz www.facebook.com/Planeta.JANTAR.

poniedziałek, 18 mar 2013 o 09:40. Kategorie: Wydarzenia. Komentowanie dozwolone, pingowanie zabronione.