logo bilbioteka
Przyszedł czas na kolejne przeobrażenie wnętrza naszej galerii. Miejsce prac malarskich i fotograficznych zajęła tym razem wystawa kolekcjonerska. Swoją pasją postanowił podzielić się (a może nawet kogoś nią zarazić) pan Dariusz Dębski, miłośnik regionu oraz wszelkiego rodzaju pamiątek związanych z historią turystyki, czynnie uczestniczący w życiu Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego (jest przewodniczącym jej pomorskiej komisji).

Eksponaty składające się na zaprezentowaną przez Niego wystawę to oprócz odznak i medali również przypinki, proporczyki… i długopisy. Tak, tak, materialne dowody aktywności mają różne oblicze (jak twierdzi sam Właściciel kolekcji, zebranie ich nie trwało długo – niespełna 6 lat).

Z całą pewnością te niewielkie obiekty spowodowały, że wnętrze Biblioteki zdecydowanie odmieniło swój wygląd. Wystawa będzie prezentowana do 12 września. Jest więc sporo czasu, aby przyjść i przyjrzeć się dokładnie zbiorom. Jest co oglądać… Liczba zapinek przekracza 300 egzemplarzy, a to zaledwie niewielka część zbioru pana Darka.

Serdecznie zapraszamy!

czwartek, 17 sie 2023 o 12:46. Kategorie: Wystawy. Komentowanie i pingowanie zabronione.
Strona wykonana przez - Nautil log
Szablon: InfoCreek.com