logo bilbioteka
17
lis
2009

Wystawa prac malarskich

   Autor: dyrektor   Kategorie: Galeria, Wydarzenia

W dniu13 listopada 2009 roku w Bibliotece Publicznej Gminy Kosakowo odbył się wernisaż wystawy prac malarskich Zdzisława Karbowiaka – mieszkańca Rewy.

Pan Zdzisław jest z wykształcenia prawnikiem – absolwentem Uniwersytetu Gdańskiego. Od przeszło 30 lat zajmuje się malarstwem sztalugowym. Maluje także w terenie. W swoim dorobku ma kilkanaście wystaw indywidualnych organizowanych na terenie kraju. Ponadto brał udział w licznych wystawach zbiorowych – zarówno krajowych jak i zagranicznych. Jego prace znajdują się w instytucjach państwowych, samorządowych a także w obiektach kultu religijnego (m. in. w kaplicy w Rewie) oraz w zbiorach prywatnych. Jest członkiem Stowarzyszenia Marynistów Polskich, Koła Plastyków przy Towarzystwie Przyjaciół Gdyni oraz Koła Artystów Plastyków „Pasja” w Wejherowie. Do roku 1998  był również członkiem Stowarzyszenia Bałtyckiego Plastyków im. prof. Mariana Mokwy w Gdańsku. Pan Zdzisław to uczestnik licznych plenerów malarskich – krajowych oraz zagranicznych.  Ulubioną tematyką malarstwa autora jest pejzaż marynistyczny. Maluje również konie i martwą naturę. Obecna wystawa to w większości plon pracy twórczej bieżącego roku.

Wystawę można oglądać do 23 grudnia w godzinach otwarcia Biblioteki. Poza obrazami można  zobaczyć anioła, którego stworzył Pan Zdzisław z drewna z okazji Święta Niepodległości.

Serdecznie zapraszamy!

 

wtorek, 17 lis 2009 o 13:45. Kategorie: Galeria, Wydarzenia. Możesz jedynie użyć trackbacka.
Strona wykonana przez - Nautil log
Szablon: InfoCreek.com
Udostępnij