logo bilbioteka
25
wrz
2022

„Z uczuć i wyobraźni” – Wieczór Poetycki Edyty Kurtyki

   Autor: dyrektor   Kategorie: Wydarzenia

Niektórzy lubią poezję – znany cytat z Wisławy Szymborskiej przyświecał wszystkim tym, którzy w piątkowy wieczór 23 września br. wybrali się do kosakowskiej Biblioteki na Wieczór Autorski Edyty Kurtyki, mieszkanki gminy Kosakowo, nauczycielki, uczestniczki bibliotecznej grupy czytelniczej, w przeszłości również grupy poetyckiej.

Okazało się, że owych „niektórych” było sporo: wsłuchani w poezję z wydanego przez Autorkę tomiku Z uczuć i wyobraźni w interpretacji samej Autorki, jak również zaproszonych gości, dawali się ponieść i uczuciom, i wyobraźni – najpierw tej najbardziej refleksyjnej, intelektualnej, później najbardziej nostalgicznej, poruszającej najtrudniejsze egzystencjalne i moralne dylematy, by ostatecznie zostać świadkami tego, jak Bohaterka wieczoru pozamiata nieco arcypoważną tematykę pod lekki dywan krótkich żartobliwych majstersztyków, okraszonych ironią i autoironią.

Latający poetycki dywan Edyty Kurtyki zdołał naprawdę podnieść atmosferę literackiego spotkania w naszej Bibliotece o niejeden wartościowy ton, niejeden zaskakujący niuans, niejeden ciekawy głos w dyskusji, niejeden autentyczny, serdeczny uśmiech. Dziękujemy!

Akompaniament do prezentowanej w trakcie spotkania poezji przygotował zaprzyjaźniony z Poetką i kosakowską Książnicą dr Karol Dettlaff.

Fotorelacja ze spotkania:

niedziela, 25 wrz 2022 o 12:25. Kategorie: Wydarzenia. Komentowanie i pingowanie zabronione.
Strona wykonana przez - Nautil log
Szablon: InfoCreek.com
Udostępnij