sie

Z wizytą w stolicy pierników

Obcując każdego dnia z zabytkami mieszkańcy Torunia zapewne nie dostrzegają uroku swojego Starego Miasta. Na szczęście przypominają o nim zachwycone miny turystów. A grupa, która odwiedziła 22 lipca ten przepiękny nadwiślański gród z całą pewnością tego dokonała :)

Grupa seniorów z gminy Kosakowo, mimo ogromnego upału, dziarskim krokiem przemierzała urokliwe uliczki szlakiem turystycznych atrakcji. Członkowie wycieczki mieli przed sobą spore wyzwanie. Przewodnik grupy do grona seniorów się nie zaliczał, więc prawdziwym wyczynem było nadążenie za nim (tak, tak, to nasz człowiek ;)) A że najwidoczniej zamierzał tego dnia zliczyć wszystkie cegły w zachowanych fragmentach murów obronnych i ruinach zamku − zadanie okazało się szczególnie wymagające. Jednak opłacało się, bo prawił ciekawie :)

Wszystko to za sprawą Pełnomocnika Wójta ds. Seniorów, który poprosił pracowników Biblioteki Publicznej Gminy Kosakowo o merytoryczne wsparcie w realizacji swojego projektu. Bardzo nam miło, że zostaliśmy w taki sposób docenieni. Na szczęście do realizacji tego typu przedsięwzięć mamy swojego asa w rękawie. Dla Zdzisława Krygera historia pomorskich miast oraz ich zabytków, a zwłaszcza średniowiecznych murów obronnych, to źródło pasji. A jako, że potrafił zaintrygować swoich słuchaczy, Ci zyskali w dwójnasób.

Bogatą fotorelację znajdziecie Państwo na stronie: Zdobywając gwiazdy, smakując pierniki – :: Gmina Kosakowo Warto tu być ::

poniedziałek, 2 sie 2021 o 14:30. Kategorie: Wydarzenia. Komentowanie i pingowanie zabronione.