logo bilbioteka
28
cze
2022

Zabawy towarzyszące niedzielnym Regatom

   Autor: dyrektor   Kategorie: Wydarzenia

Już 3 lipca widzimy się na rewskiej plaży, gdzie w godz. 11:00 – 14:00 będziecie mogli nas odwiedzić – w trakcie trwania Regat im. gen. Mariusza Zaruskiego – w namiocie z napisem Gmina Kosakowo.
 
Spośród atrakcji, które przygotowali partnerzy projektu, my proponujemy Wam:

ZAJĘCIA PLASTYCZNE – na których będziecie mogli samodzielnie wykonać stateczki/żaglowce (może takie jak „Zawisza Czarny”;)?). Liczymy na Waszą kreatywność i wyobraźnię. Poza tym, dzięki uprzejmości Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku, czekają na Was karty pracy o tematyce marynistycznej.
 
WYSTAWĘ pn. Rewskie szkuty – zalążek floty handlowej odrodzonej Polski –którą przygotowaliśmy w ramach projektu „Polska droga ku morzu”. Dzięki niej będziecie mogli zapoznać się z lokalną historią 10 żaglowców handlowych, które podczas zaślubin Polski z morzem 10 lutego 1920 r. podniosły biało czerwoną banderę.
 
ZABAWĘ TERENOWĄ Szlakiem Rewskich Szkut – oprócz teorii proponujemy Wam praktyczną część zgłębiania wiedzy na temat żaglowców, w postaci zabawy terenowej, której inauguracja nastąpiła 18 czerwca br. podczas Festynu Morskiego w Rewie. W czasie gry oprócz aspektu historycznego, czekają piękne widoki Rewy i możliwość zwiedzenia całej miejscowości. Dla pierwszych 10 osób, które ukończą grę w trakcie trwania Regat, przygotowaliśmy specjalne nagrody. Szczegóły zabawy poznacie w naszym namiocie.
 
Polecamy także odwiedzić jednostkę Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku – „NMM WODNIK”. To łódź służąca do podwodnych prac archeologicznych, która obecnie zajmuje się badaniem wraku Leopolda – jednej z rewskich szkut. Będziecie mogli obejrzeć sprzęt do badań podwodnych i porozmawiać z załogą
 
Do zobaczenia na lądzie i wodzie! Nasza reprezentacja bierze udział również w regatach. Liczymy na Wasz doping :)

wtorek, 28 cze 2022 o 18:46. Kategorie: Wydarzenia. Komentowanie i pingowanie zabronione.
Strona wykonana przez - Nautil log
Szablon: InfoCreek.com
Udostępnij