logo bilbioteka

Sensoraczki

Pani Kasia Kubacka-Dziadak, która przygotowuje zabawy dla bibliotecznych „SensoRaczków” napisała do nas tak:

Mam poczucie, że rodzice najmłodszych dzieciaczków mogą poczuć się pominięci – większość zadań nie nadaje się dla dzieci do 1 roku życia ze względu na niebezpieczeństwo związane z chęcią skonsumowania małych elementów.

Dlatego dziś o tym, jak maluchy (ale nie tylko) mogą poznawać jesień. ;)

Nie bójmy się dać dziecku do rączki liść, szyszkę, kasztany czy żołędzie. Ale bądźmy wtedy bardzo czujni, żeby dziecko nie wzięło tych jesiennych skarbów do buzi. A jeśli chcemy, żeby nasz maluch mógł poznać „nielegalne” w bezpieczny sposób to polecamy bardzo prostą sztuczkę – wystarczy włożyć je do koszulki foliowej, którą od góry zakleimy taśmą. Dzięki temu dziecko może poznawać małe elementy w bezpieczny sposób.

Gotowe folie możemy wykorzystać w formie ścieżki sensorycznej. Możemy do nich włożyć prawie wszystko – ogranicza nas tylko wyobraźnia.:) Fajnie sprawdzają się makarony, budyń, ryż, kisiel, pianka do golenia, kolorowy papier o różnych fakturach.

W ten sposób stymulujemy przede wszystkim układ dotykowy, wzrokowy i przedsionkowy.

Starszym dzieciom można zawiązać oczy i poprosić żeby przeszły się po ścieżce, a następnie pomieszać wypełnione folie i powiedzieć dziecku, żeby ułożyło je w takiej kolejności, w jakiej były gdy po nich szło. Dodatkowo trenujemy w ten sposób uwagę i pamięć.

Miłej zabawy dla dużych i małych!:)

niedziela, 22 lis 2020 o 17:02. Kategorie: SensoRaczki, Wydarzenia. Komentowanie i pingowanie zabronione.
Strona wykonana przez - Nautil log
Szablon: InfoCreek.com
Udostępnij