logo bilbioteka
30
paź
2020

Zadanie dla „SensoRaczków” – odkrywanie jesieni

   Autor: dyrektor   Kategorie: SensoRaczki

Sensoraczki Jesien

Dziś znów pani Kasia Kubacka-Dziadak chciałaby namówić „SensoRaczki” na wspólne odkrywanie jesieni.

Dzieci kojarzą ją przede wszystkim z kolorowymi i spadającymi z drzew liśćmi. Pooglądajcie je z bliska, dotknijcie, sprawdźcie jaki mają zapach. Zabierzcie liście do domu i wysuszcie. A potem stwórzcie własne jesienne drzewo.

Oto propozycje :

  • DZIECI NADWRAŻLIWE DOTYKOWO – spytajcie czy mają chęć zrobić drzewo jesienne malując liście palcami lub z plasteliny. Ta wersja będzie miała działanie odwrażliwiające, a dzieci, które na co dzień unikają nietypowych struktur i faktur mimo wrażliwości często lubią malowanie palcami.

Jeśli jednak mamy do czynienia z wyjątkowo dużym wrażliwcem możemy zaproponować malowanie pędzlem lub przy użyciu gąbki albo wycinanie kawałków kolorowego (lub pokolorowanego) papieru i przyklejanie ich na kartkę.

  • DZIECI PODWRAŻLIWE DOTYKOWO (poszukujące bodźców dotykowych) – dla dzieci, które mogłyby się oblać farbą i nie byłaby to dla nich tragedia najlepszą wersją tego zadania jest ta, która wymaga uruchomienia układu proprioceptywnego (czucia głębokiego), co pomoże wyciszyć układ nerwowy. Aby to zrobić wybieramy zadania, w których potrzebne jest użycie siły – rozcieranie plasteliny lub wydzieranka bibułą (można też robić kuleczki z bibuły – bardzo efektowna ale i czasochłonna praca).

Dodatkowo tego rodzaju zadania ćwiczą cierpliwość i skupienie uwagi, z czym podwrażliwe dzieci często mają problem.

Bawcie się dobrze i kolorowo!

 

Przypominamy, że rodzice dzieci zapisanych na zajęcia mogą skorzystać z indywidualnych, bezpłatnych konsultacji z psychologiem i terapeutą integracji sensorycznej panią Katarzyną Kubacką-Dziadak (na konsultację proszę umawiać się drogą mailową kubacka_kasia@wp.pl).

piątek, 30 paź 2020 o 13:35. Kategorie: SensoRaczki. Komentowanie i pingowanie zabronione.
Strona wykonana przez - Nautil log
Szablon: InfoCreek.com
Udostępnij