Zapraszamy do udziału w Konkursie!

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kosakowie oraz Biblioteka Publiczna Gminy Kosakowo zapraszają do udziału w  konkursie plastycznym pn. Z książką za pan brat – rusz bezpiecznie w świat, skierowanym do przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych z terenu gminy Kosakowo.

Założeniem konkursu jest przybliżenie dzieciom tematu szeroko pojętego bezpieczeństwa. Dzieci, szczególnie te najmłodsze, są bardzo otwarte na poznawanie świata za pomocą książek. Literatura dziecięca dostarcza wielu cennych informacji, podawanych w przystępny i swobodny sposób, za pośrednictwem ulubionych bohaterów literackich. Dzieci uczą się istotnych zagadnień, związanych z bezpieczeństwem, jednocześnie przeżywając przygody wspólnie z Kicią Kocią, Peppą, Franklinem czy innymi postaciami z bajek.

Konkurs jest doskonałą okazją ku temu, by połączyć przyjemne z pożytecznym i przypomnieć, jak ważnym zagadnieniem jest bezpieczeństwo. Ma na celu także zachęcenie dzieci do zagłębienia się w literaturę i rozbudzenie miłości do książek.

Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest dostarczenie pracy (technika dowolna plastyczna, płaska – malowanie, rysowanie, wydzieranki, wyklejanki, techniki łączone; format od A4 do A3; interpretacja tematu dowolna); wraz z wypełnioną kartą zgłoszeniową do 12 czerwca 2023 r. do siedziby Biblioteki.

Konkurs odbywa się w ramach Rodzinnego pikniku profilaktyczno-integracyjnego „Bezpieczna gmina – bezpieczny mieszkaniec”.

ZACHĘCAMY DO UDZIAŁU!:)

KARTA ZGŁOSZENIOWA

wtorek, 9 maj 2023 o 16:11. Kategorie: Wydarzenia. Komentowanie i pingowanie zabronione.