logo bilbioteka
3
cze
2024

Zapraszamy na spotkanie autorskie

   Autor: dyrektor   Kategorie: Wydarzenia

13 czerwca br. o godz. 18:00 zapraszamy na spotkanie autorskie z Szymonem J. Wróblem, autorem książki „ZAWIESZENI, o zaginionych i ludziach którzy ich szukają.”
 
Dwa dni po zapowiedzi, na miesiąc przez premierą (która miała miejsce 10 kwietnia br.), książka trafiła na listę bestsellerów Empiku w kategorii reportaże!
 
Opis książki:
 

Ania wracała ze szkolnej zabawy. Bruno wyjechał na wymarzone wakacje do Indii. Joanna wybrała się w góry, a Paweł chciał spotkać się z rodziną. To, co ich łączy, to fakt, że nigdy nie dotarli do domu.
 
Co roku w Polsce ginie ponad dziesięć tysięcy osób. Wychodzą z domu, ze szkoły czy pracy, wyjeżdżają na wakacje i znikają bez śladu – chociaż wydaje się to nieprawdopodobne. Szymon J. Wróbel podejmuje trud dotarcia do rodzin osób zaginionych i wysłuchania ich przejmujących historii – o bliskich, którzy jakby zapadli się pod ziemię, mnożących się pytaniach bez odpowiedzi oraz nadziei, która nigdy nie gaśnie.
 
„Zawieszeni. O zaginionych i ludziach, którzy ich szukają” to jednak nie tylko zbiór bolesnych ludzkich historii, które mogłyby stać się inspiracją dla niejednego kryminału. To również rozmowy z osobami, które dzięki swojej wiedzy, pasji i zaangażowaniu pomagają rozwikłać zagadki zaginięć. O tym, jak to możliwe, że człowiek znika bez śladu, i o metodach poszukiwań, a także o przypadkach, których nie udało się wyjaśnić, opowiadają m.in. wybitny profiler, ekspert w dziedzinie poligrafii czy członkowie grup poszukiwawczo-ratowniczych i słynnej jednostki Archiwum X.
 
To pozycja obowiązkowa dla osób, które kiedykolwiek pomyślały: „Zaginięcia? Mnie to nie dotyczy!”.
 
O Autorze:
 
Szymon J. Wróbel – dziennikarz, współpracował m.in. z krakowskim Dziennikiem Polskim, Lounge Magazynem, Miesięcznikiem Znak, TVN Style, TVP Kraków, czy Miastem Muzyki RMF. Obecnie można go posłuchać na antenie Radia Bielsko, gdzie prowadzi swój program „Pozycja Wróbla” o literaturze. Reżyser i scenarzysta filmów dokumentalnych „Jego Oczami”, „Z domu…”, „Ojciec, czyli o Pieronku”, „Pamiętajcie!”, czy „Jukace. Magiczna historia”. Jako autor debiutował książką „Jego oczami”. Następnie ukazała się jego bestsellerowa biografia „Ojciec, czyli o Pieronku”, a w 2021 roku książka pt. „Humorem i (u)Śmiechem”. Od 2015 roku moderator Dyskusyjnego Klubu Książki w Gminnej Bibliotece Publicznej w Lipowej k. Żywca.

W 2017 roku otrzymał tytuł „Osobowość roku 2017 Dziennika Zachodniego” w kategorii „Kultura” w powiecie Żywieckim (nominowany w tej kategorii za różne projekty blisko 10 lat z rzędu). W 2018 roku otrzymał medal pamiątkowy 750-lecia Miasta Żywca, „Za promowanie Żywca i Żywiecczyzny”. W roku 2022 wyróżniony przez Sejmik Województwa Śląskiego,  odznaką i tytułem „Zasłużony dla województwa śląskiego”.

Zawsze ciekawy świata, człowiek kultury, fan wszelakiej lokalnej kuchni i smakołyków, dobrej kawy.

Zapraszamy!

poniedziałek, 3 cze 2024 o 16:00. Kategorie: Wydarzenia. Komentowanie i pingowanie zabronione.
Strona wykonana przez - Nautil log
Szablon: InfoCreek.com
Udostępnij