mar

Zapraszamy na wystawę żetonów folwarcznych

Autor: dyrektor   Kategorie: Wydarzenia, Wystawy

Wraz z grupą Historia Spod Mchu. Gmina Puck i Okolice mamy przyjemność zaprosić Państwa do Biblioteki na nietypową wystawę – Żetony folwarczne północnych Kaszub.

Uroczyste otwarcie odbędzie się 15 kwietnia br. (sobota) o godz. 16:00.
Zapraszamy serdecznie!

P.S. Żetony (pochodzące z kolekcji Leszka Ciechomskiego i Mariusza Barcza) stanowią przykłady pieniędzy dominalnych wykorzystywanych w posiadłościach północnych Kaszub na przeł. XIX i XX wieku. Był to substytut oficjalnej waluty stosowany do rozliczeń wewnątrz majątku pomiędzy jego właścicielem a pracownikami.

Wystawa będzie czynna do 10 maja br. w godzinach pracy Instytucji. Jednakże informujemy, że oryginały żetonów będzie można obejrzeć jedynie podczas wernisażu.

piątek, 31 mar 2023 o 21:10. Kategorie: Wydarzenia, Wystawy. Komentowanie i pingowanie zabronione.