sty

Zapraszamy na spotkanie z twórcą sztuki sakralnej

Monstrancja do Medziugorje - dar pielgrzymów [1024x768]WÓJT GMINY KOSAKOWO, BIBLIOTEKA PUBLICZNA GMINY KOSAKOWO im. Augustyna Necla oraz GALERIA ARTYSTYCZNA „GALERIA DOMOWA 1” w Pierwoszynie

mają przyjemność zaprosić Państwa

na spotkanie

z Mariuszem Drapikowskim

twórcą sztuki sakralnej

które odbędzie się

30 stycznia 2015 roku o godz. 18:00

w Gminnym Domu Kultury w Pierwoszynie

oprawa muzyczna: BOGUSŁAW OLSZONOWICZ

MARIUSZ DRAPIKOWSKI

Gdański artysta specjalizujący się w złotnictwie, bursztynnik, twórca sztuki sakralnej.

W pracowni „Drapikowski Studio”, którą założył w 1984 r., powstały tak niezwykłe i wyjątkowe dzieła jak suknie do Ikony Jasnogórskiej: bursztynowo-brylantowa (2005 r.) oraz szata Wotum Narodu Polskiego w setną rocznicę rekoronacji Cudownego Obrazu (2010 r.).

Za osobiste zaangażowanie i mistrzostwo artystyczne, jakie wykazał przy realizacji wielu dzieł sakralnych o wyjątkowym znaczeniu w 2007 r. otrzymał dyplom honorowy Pro Ecclesia et Populo.

Więcej informacji o Panu Mariuszu na stronie: www.drapikowski.pl

środa, 21 sty 2015 o 10:22. Kategorie: Wydarzenia. Możesz jedynie użyć trackbacka.