lis

Znamy laureatów Konkursu Pieśni Patriotycznych!

Z okazji jutrzejszego Święta Niepodległości kosakowska Checz pobrzmiewała dziś patriotycznymi pieśniami w wykonaniu młodych wokalistów – uczniów naszych gminnych szkół, którzy wzięli udział w Konkursie Pieśni Patriotycznych.

Członkowie Jury (Weronika Korthals – przewodnicząca, znana kaszubska piosenkarka, muzyk; Paweł Nodzak – muzyk oraz Anna Paturej – dyrektor naszej Biblioteki) mieli niezwykle trudne zadanie. Poniżej przedstawiamy listę laureatów:

Uczniowie szkół podstawowych kl. I-III

SOLIŚCI:

I   Liliana Tontor (SP Pogórze)

II ex aequo: Łucja Bilecka (SP Kosakowo) i Karol Chajdukowski (SP Mosty)

III ex aequo: Zuzanna Tocke (SP Dębogórze) i Julia Tatrocka (SP Kosakowo)

Wyróżnienie: Kamila Tatrocka (SP Kosakowo)

DUETY:

I Viktoria Dorosińska i Tola Perwejnis (SP Mosty)

II Milena Kaźmierska i Natalia Klawikowska (SP Mosty)

III ex aequo: Maja Angielczyk i Pola Kępka (SP Mosty) oraz Klaudia i Szymon Rusek (SP Mosty)

Wyróżnienie: Iza Kreft i Wojciech Prus (SP Kosakowo)

ZESPOŁY:

I ex aequo: zespół ze Szkoły Podstawowej w Kosakowie (p. Anita Lewińska) i zespół ze Szkoły Podstawowej w Mostach (p. Aleksandra Pająk)

Kat. uczniowie szkół podstawowych kl. IV-VIII

SOLIŚCI:

I Liliana Kramkowska (SP Kosakowo)

II Sandra Wilniewczyc (SP Kosakowo)

III Milana Mikutskaya (SP Dębogórze)

Wyróżnienie: Agata Trzebiatowska (Chłapowo) i Oliwia Kreft (Dębogórze)

ZESPOŁY:

Miejsc I, II i III – nie przyznano

Wyróżnienie: zespół ze Szkoły Podstawowej w Dębogórzu (p. Dawid Babiżewski)

Niespodzianką dla uczestników była również NAGRODA SPECJALNA: nagranie jednej piosenki w profesjonalnym studiu nagrań (North Studio), którą ufundował jego właściciel – p. Tadeusz Korthals. Szczęśliwą posiadaczką tegoż niezwykłego wyróżnienia została Liliana Tontor (SP Pogórze). Gratulujemy!

Organizatorzy: Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie Oddział Dębogórze-Kosakowo oraz Biblioteka Publiczna Gminy Kosakowo serdecznie dziękują wszystkim uczestnikom za estetyczne emocje, a opiekunom za przygotowanie podopiecznych, zaś wszystkim gościom – za stworzenie niepowtarzalnej atmosfery artystycznego i patriotycznego Święta. Podziękowania należą się również Michałowi Przysieckiemu – za pomoc w organizacji dzisiejszego wydarzania.

Konkurs odbywał się pod patronatem Instytutu Pamięci Narodowej Oddział w Gdańsku, który był również fundatorem nagród.

Fotorelacja:

czwartek, 10 lis 2022 o 18:12. Kategorie: Wydarzenia. Komentowanie i pingowanie zabronione.