7 cze 2016- archiwa

cze

Zapraszamy na dyskusję o książce

Autor: dyrektor   Kategorie: Grupa czytelnicza

czytający-ludzikJuż w najbliższy czwartek – 9 czerwca 2016 r. – o godz. 18:00 w Kosakowskiej Bibliotece odbędzie się spotkanie grupy czytelniczej.

Temat dyskusji: książka Dominique Loreau „Sztuka minimalizmu w codziennym życiu”.

ZAPRASZAMY!

cze

Noc Bibliotek 2016 w Kosakowskiej Książnicy

NB_LOGO_2016Ponad 1000 bibliotek w Polsce wzięło udział w tegorocznej akcji „Noc Bibliotek 2016”, która miała miejsce 4 czerwca 2016 r. Także i w Kosakowskiej Książnicy w sobotni wieczór-noc można było miło spędzić czas w towarzystwie książek, a także uczestniczyć w różnego rodzaju grach i zabawach.

W godzinach 18:00-20:00 przygotowałyśmy ofertę dla najmłodszych. Maluchy pomogły Pani Malwinie ściągnąć klątwę rzuconą na krainę bajek przez złego czarnoksiężnika.  A jak to zrobiły? Musiały wykonać następujące zadania: pomóc Kopciuszkowi oddzielić fasolę od grochu, aby zdążył udać się na bal, ułożyć puzzle i odgadnąć którą bajkę przedstawia obrazek, zjeść pierniczki z domku Baby Jagi (nie używając do tego rączek!), wypełnić smakołykami koszyczek Czerwonego Kapturka, pomóc rybakowi zapleść sieć i złowić złotą rybkę (a nawet kilka). Ostatnie zadanie – wydawałoby sie, że najtrudniejsze –polegało na tym, iż trzeba było odgadnąć z jakiej bajki pochodzą przygotowane rekwizyty. Jak się okazało dzieciaczki poradziły sobie nawet z takim wyzwaniem! W nagrodę czekał na wszystkich słodki poczęstunek oraz film edukacyjny  „Magiczne drzewo”. Czytaj dalej »