22 mar 2017- archiwa

mar

Wyjazdowa lekcja biblioteczna

DSC_0082 (Kopiowanie)W miniony piątek tj. 17 marca 2017 roku, nasza Biblioteka odwiedziła dzieci z grupy 0a i klasy Ic ze Szkoły w Pogórzu, by wyjść naprzeciw zbliżającej się wiośnie. Okazją do spotkania był też niewątpliwie, przypadający na dzień 21 marcaŚwiatowy Dzień Poezji.

Po wstępie, podczas którego dzieci miały okazję poznać bliżej zwyczaje obowiązujące w naszej Bibliotece, przyszedł czas na poezję – jak na Światowy Dzień Poezji przystało. Uczniowie w skupieniu wysłuchali wiersza Doroty Strzemińskiej-Więckowiak „Pogodowe psoty czyli w marcu jak w garncu”. Czytaj dalej »

mar

Kosakowska Grupa Literacka

Autor: dyrektor   Kategorie: Kosakowska Grupa Literacka

DSC_0038 (Kopiowanie)W środę 15 marca br. nasza gminna Biblioteka po raz kolejny stała się spokojną i przytulną oazą ludzi pióra. Spotkanie Kosakowskiej Grupy Literackiej zostało tym razem zdominowane przez dwa tematy: ja poetyckiego potraktowanego przewrotnie – w funkcji terapeutyczno-kompensacyjnej oraz wszystkich motywów, wspomnień i skojarzeń związanych z Biblioteką Publiczną Gminy Kosakowo.

Na kolejny wieczór literacki zapraszamy w przyszłym miesiącu.