31 mar 2017- archiwa

DSC_0029 (Kopiowanie)Dzień 29 marca 2017 przywitał nas pięknym słoneczkiem, więc dzieciaczki z Akademii Małego Człowieka w Mostach miały doskonałą okazję, by wybrać się w odwiedziny do naszej Biblioteki. W dobrych nastrojach przybyły wraz z ze swymi opiekunami na lekcję biblioteczną, podczas której miały okazję przyjrzeć się z bliska pracy pań bibliotekarek, poznać zasady obowiązujące w bibliotece i dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy na temat książek. Po części obejmującej zwiedzanie bibliotecznych zakamarków przyszedł czas na wspólne wysłuchanie treści bajeczki o ulubionej Śwince Peppie pt. „Ja chcę czytać” oraz wiersza Janusza Jabłońskiego pt. „Marzec”. Czytaj dalej »

mar

Wystawa Wielkanocna

Autor: dyrektor   Kategorie: Wystawy

DSC_0038 (Kopiowanie) DSC_0046 (Kopiowanie)Wraz z końcem marca zagościła w naszych bibliotecznych gablotach ekspozycja prezentująca dzieła wielkanocnego rękodzieła.

Wystawa składa się z prac wykonanych przez uczestników Warsztatów Wielkanocnych, którzy począwszy od 13 marca 2017 r. przez trzy poniedziałki z rzędu spotykali się w murach naszej książnicy pod czujnym okiem Pani Renaty Parzuchowskiej. Pani Renia, skarbnica fantastycznych pomysłów, tym razem pokazała jak pięknie  i w oryginalny sposób ozdobić wielkanocne jajka.

Niebywałą atrakcją jest także ekspozycja naszej czytelniczki – Pani Anny Roch, prezentująca bardzo unikatowe ozdoby wielkanocne w postaci przepięknych jajeczek.

Trzeba to koniecznie zobaczyć! Serdecznie zapraszamy!