11 maj 2010- archiwa

Wernisaż wystawy obrazów Pana Eugeniusza Stanka

Autor: dyrektor   Kategorie: Galeria, Wydarzenia

10 maja o godz. 17.00 w naszej Bibliotece miał miejsce wernisaż wystawy obrazów Pana Eugeniusza Stanka, mieszkańca Mostów. Pan Eugeniusz to z zawodu ichtiolog, doktor nauk przyrodniczych, docent, emerytowany pracownik Morskiego Instytutu rybackiego w Gdyni. Rysuje od wczesnej młodości, natomiast pasji malowania oddał się dopiero na emeryturze. Sztuki malowania uczył się w latach 2004 – 2009. Początkowo na zajęciach plastycznych odbywających się w ramach Gdyńskiego Uniwersytety Trzeciego Wieku, a następnie brał udział w programie „55+” zorganizowanego przez gdyńską YMCA. Maluje temperą, akrylem i pastelem olejnym. Ulubionym tematem Pana Stanka są pejzaże. W swoim dorobku ma kilka wystaw i zbiorowych i dwie indywidualne. Obecna wystawa, zawierająca 33 prace, jest przeważnie plonem pracy twórczej ostatnich 3 lat. Czytaj dalej »