11 lip 2012- archiwa

lip

Spotkanie z bursztynem

Wczoraj popołudniu w naszej bibliotece odbył się wykład na temat bursztynu, przygotowany przez Pana Ryszarda Wrzoska z PTTK. Zorganizowaliśmy go z uwagi na goszczącą u nas obecnie wystawę fotograficzną zatytułowaną „PLANETA JANTAR – makro i mikro”, autorstwa Barbary Gronuś –Dutko, gdynianki mieszkającej w Krakowie (makro) oraz  Nikolay Koltovoy z Moskwy (mikro), której dopełnieniem są bursztyny (w różnej postaci) z prywatnych kolekcji mieszkańców naszej gminy i  nie tylko.

Pani Barbara Gronuś-Dutko, założycielka stowarzyszenia „Bursztynowa Planeta Jantar”, pomimo iż nie mogła zaszczycić nas swoją obecnością, przygotowała przepiękną prezentację. Goście byli oczarowani zarówno niezwykłymi zdjęciami, jak i podkładem muzycznym. Czytaj dalej »