cze

Co słychać w Klubie Małego Czytelnika?

Autor: dyrektor   Kategorie: Klub Małego Czytelnika

Dsc 0020 Kopiowanie

11 maja br. na spotkaniu Klubu Małego Czytelnika gościliśmy  panią dr Magdalenę Jaszczewską – pracownika Uniwersytetu Gdańskiego w Instytucie Rusycystyki i Studiów Wschodnich. Tematem zajęć był legendarny kwiat paproci, który według wierzeń słowiańskich miał zakwitać raz w roku, w czasie przesilenia letniego, podczas najkrótszej nocy (około 21-22 czerwca). Znalazcy zapewniać miał bogactwo i dostatek. Najpierw pani Magda przeczytała dzieciom legendę Kwiat paproci Ignacego Kraszewskiego, a następnie dzieci szukały tych legendarnych roślin  ukrytych w naszej bibliotece. Na koniec wykonały takie kwiatuszki z wykorzystaniem kolorowej bibuły – według własnej interpretacji :)

Dwa tygodnie później w ramach spotkań naszego Klubu dzieci wzięły udział w III Festiwalu Twórczości dla Dzieci Karuzela Sztuki.

Natomiast na ostatnich zajęciach przed wakacjami, czyli 8 czerwca, klubowicze najpierw wysłuchali Bajki o Zielonym Kapturku i bezbłędnie ją poprawiły, tak aby powstała bajka o Czerwonym kapturku. Następnie opowiadanie pt. Papierowe samoloty autorstwa Jima Helmore i Richarda Jonsa skłoniły do rozmowy o roli przyjaźni w naszym życiu. Dzieci zrobiły papierowe samoloty i dobrze się bawiły puszczając je przed budynkiem biblioteki. Część plastyczną naszych zajęć poprowadziła malarka, pani Agnieszka Milżyńska-Kołaczek. Dzieci wykonały piękne prace farbami – odbicie w wodzie.

Dziękujemy za wspólną zabawę! :)

Spotkanie 11 maja

Spotkanie 8 czerwca

piątek, 14 cze 2019 o 11:19. Kategorie: Klub Małego Czytelnika. Komentowanie i pingowanie zabronione.