12 kwi 2024- archiwa

W przyszły piątek – 19 kwietnia 2024 r. o godz. 17:00 – odbędzie się spotkanie Grupy Czytelniczej.

Będziemy poruszać tematy wywołane przez Stasię Budzisz w jej najnowszej książce pt. Welewetka. Jak znikają Kaszuby.
Zapraszamy do dyskusji.

Czwartkowe popołudnie 11 kwietnia br. w Bibliotece zdecydowanie należało do Ryszarda Goryszewskiego, który zaprezentował swoje najnowsze prace malarskie. Na cykl zatytułowany Moje Kaszuby i nie tylko składa się ponad dwadzieścia realistycznych obrazów, które rzeczywiście odkrywają uroki nie tylko tej pięknej krainy.

Nie da się nie zauważyć, że silne piętno na twórczości pana Ryszarda odcisnęły lata pracy zawodowej. Aż osiem z prac przedstawia sceny związane z morzem, odnoszące się zarówno do epoki żaglowców, ale traktujące również o bardzo współczesnych jednostkach pływających. Czytaj dalej »