PGK 201720170804_0001 (Kopiowanie)Miło nam poinformować Państwa, że ukazał się nowy numer rocznika społeczno-kulturalnego „Polska Gmina Kosakowo (gmina kaszubska)”. Magazyn do nabycia w naszej Bibliotece.

Od Redakcji

Oddajemy do rąk naszych Czytelników nowy numer rocznika społeczno-kulturalnego poświęconego tematom związanym z gminą Kosakowo.

W tegorocznym wydaniu zamieszczamy artykuł o historii zabytkowego dworku w Mostach, który w ostatnim czasie przeszedł w posiadanie gminy. Pozostając w historycznym klimacie, zachęcamy do lektury tekstu o kulturze duchowej, dotyczącego czarów i tzw. zamawiania chorób. Dzięki Panu Zygmuntowi Miszewskiemu mamy także niepowtarzalną okazję bliższego przyjrzenia się Mościm Błotom. Ponadto publikujemy dwa artykuły  Karola Dettlaffa – jeden o rozwijającej się współpracy pomiędzy gminą Kosakowo a francuską gminą Gonneville la Mallet, drugi odnośnie 10-lecia Teatru Młodzieżowego Gminy Kosakowo. Nie zabrakło również literackich stron oraz kalendarium najważniejszych lokalnych wydarzeń  2016 r.

Już teraz uchylimy Państwu rąbka tajemnicy. Otóż przyszłoroczny numer zostanie w całości poświęcony jubileuszowi 70-lecia Biblioteki Publicznej Gminy Kosakowo im. Augustyna Necla. Tak się składa, że jest ona także wydawcą tegoż magazynu.

Miłej lektury!                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                             Anna Paturej

poniedziałek, 7 sie 2017 o 11:12. Kategorie: Inne, Wydarzenia. Komentowanie i pingowanie zabronione.