logo bilbioteka
11
Cze
2018

„Noc Bibliotek” w Kosakowskiej Książnicy

   Autor: dyrektor   Kategorie: Wydarzenia

Logo Noc

W minioną sobotę (9 czerwca 2018 r.) nasza Biblioteka po raz trzeci włączyła się w ogólnopolską akcję „Noc Bibliotek”, odbywającą się tym razem pod hasłem przewodnim „RzeczpospoCzyta”. Ta wieczorno-nocna akcja w niekonwencjonalny sposób promuje czytanie i biblioteki jako najbardziej otwarte i dostępne instytucje kultury z ofertą dla osób w każdym wieku, z których zasobów warto korzystać.

Już o 17:00 wesoła gromada dzieciaczków stawiła się ochoczo w progu naszej książnicy. Dzieci z radością i zaangażowaniem rozwiązywały zagadki, słuchały wiersza i brały udział w zabawach, takich jak „mucha idzie” (zabawa doskonaląca wyobraźnię przestrzenną) czy też programowanie ruchów „robota”, w którego ochoczo wcieliła się Pani Daria. Ponadto przy pomocy Pana Michała Przysieckiego nasi mali biblioteczni goście próbowali swoich sił w malowaniu bawełnianych toreb z wykorzystaniem patriotycznych motywów, a także przy użyciu gry „Polak mały” układały w odpowiedniej kolejności słowa hymnu polskiego, który potem odśpiewały. Na koniec zaprosiliśmy dzieciaczki na seans filmu przygodowego pt. „Tarapaty”.

Gdy mali czytelnicy udali się do swoich domów, przyszła kolej na dorosłych i młodzież. Na początek znaleźliśmy się w literackim escape room przygotowanym przez Panią Dagmarę Wełnicką, naszą pomysłową wolontariuszkę. Uczestnicy wcielili się w role detektywów i na prośbę Dyrektor Biblioteki szukali zaginionych książek. Bardzo zaangażowani w rozwiązywanie ciekawych zagadek odnaleźli ukryte lektury i dołączoną do nich nagrodę w postaci cukierków. Następnie spędziliśmy czas na zabawach i grach do późnych godzin nocnych. Pisaliśmy na przykład listy do samych siebie, które przeczytamy za rok, tworzyliśmy historię z wykorzystaniem kart z gry Dixit oraz tworzyliśmy śmieszne stworki przedstawiające wymyślone wcześniej wyrazy.

Dziękujemy Pani Dagmarze i Panu Michałowi za włączenie się w organizację naszej bibliotecznej nocy, a wszystkim Uczestnikom za znakomite towarzystwo, dobre humory i wspaniałą zabawę. Nieskromnie stwierdzamy: Było suuuper!:-)

 

Organizatorzy akcji: Centrum Edukacji Obywatelskiej, Fundacja Cała Polska Czyta Dzieciom, Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

Zdjęcia z akcji:

poniedziałek, 11 Cze 2018 o 21:12. Kategorie: Wydarzenia. Komentowanie i pingowanie zabronione.
Strona wykonana przez - Nautil log
Szablon: InfoCreek.com
Udostępnij