Gra Terenowa I Piknik Historyczny Copy

W ramach upamiętnienia 80. rocznicy bohaterskiej Obrony Kępy Oksywskiej, Instytut Pamięci Narodowej O/Gdańsk, Stowarzyszenie „Wybrzeże 1939.pl” oraz Wójt Gminy Kosakowo

zapraszają do wzięcia udziału w grze terenowej i pikniku historycznym „Śladami Obrońców Kępy Oksywskiej. Wrzesień 1939”, które zaplanowano na sobotę 21 września 2019 r.

Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 9:00 przy Domu Kaszubskim w Dębogórzu (ul. Pomorska 18).

Aby wziąć udział w grze terenowej należy się wcześniej zapisać (do 16 września 2019 r. pod adresem: artur.chomicz@ipn.gov.pl). W mailu należy podać imię i nazwisko, wiek oraz miejscowość zamieszkania.

Partnerzy: Celstan Kosakowo, Sołectwo Dębogórze, 7 Pomorska Brygada Obrony Terytorialnej, Ref. ds. Sportu, Turystyki i Rekreacji oraz Biblioteka Publiczna Gminy Kosakowo.

Jednym z koordynatorów wydarzenia jest Radny Gminy Kosakowo Michał Przysiecki

Szczegółowy harmonogram gry terenowej i pikniku historycznego

9:00 – powitanie zebranych
9:10 – odprawa uczestników gry terenowej (podział na grupy, zapoznanie z trasą marszu, przydział zadań do wykonania)
9:20/9:40 – prelekcja na temat obrony Kępy Oksywskiej w 1939 r. (Sebastian Draga–Wybrzeże 1939.pl)
od 9:45 – wymarsz poszczególnych grup w „teren”, wg ustalonej kolejności
13:30/15:00 – posiłek regeneracyjny, ogłoszenie wyników, wręczenie nagród i zakończenie gry terenowej
16:00/18:00 – zajęcia dla dzieci (Sebastian Draga–Wybrzeże 1939.pl)

Podczas wydarzenia będzie możliwość zwiedzania mobilnej wystawy Wybrzeże1939.pl

wtorek, 27 sie 2019 o 18:17. Kategorie: Wydarzenia. Komentowanie i pingowanie zabronione.