logo bilbioteka
17
paź
2019

Sowy, pająki i… rycerze w Klubie Małego Czytelnika

   Autor: dyrektor   Kategorie: Klub Małego Czytelnika

Dsc 0116 Kopiowanie

Za nami 2 kolejne sobotnie spotkania Klubu Małego Czytelnika.

Pierwsze z nich odbyło się 28 września i zostało poświęcone zwierzątkom. Z młodszą grupą czytaliśmy książkę Tchórzliwy ptaszek i rozmawialiśmy o tym, że lepiej bawić się razem, w grupie, niż chować się przed innymi dziećmi. Potem robiliśmy kolorowe sowe, gdzie głównym surowcem były jesienne szyszki. Starszaki wysłuchały opowiadania Pajęczy popłoch i wzięły udział w dyskusji o pająkach – o tym, że są pożyteczne oraz co tu zrobić, żeby się ich nie bać ;) Na koniec przystąpiliśmy do wykonania pracy plastycznej w postaci wesołego pająka (przy użyciu kolorowej włóczki).

grupa I

grupa II

Natomiast w minioną sobotę (12 października) w murach kosakowskiej Książnicy pojawił się zacny Gość – Rycerz Zdzisław Kryger, dzięki któremu przenieśliśmy się do czasów średniowiecza i poznaliśmy życie codzienne i niecodzienne stanu rycerskiego. Dzieci wysłuchały fragmentu Bajki o tym, jak błędny rycerz nie uratował królewny, a smok przeszedł na wegetarianizm, a także m.in. mogły się przekonać jak ciężki był strój średniowiecznego wojownika (zwłaszcza kolczuga i miecz).

Raz jeszcze serdecznie dziękujemy Zdzisławowi Kryger, naszemu bibliotecznemu Przyjacielowi za tę oryginalną lekcję historii. 

Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z zajęć, która tym razem jest nadzwyczaj obszerna, bowiem dzieci bardzo chętnie pozowały do zdjęć. Kto by nie chciał pamiątkowej fotki z rycerską tarczą czy hełmem? :)

grupa I


grupa II

 

czwartek, 17 paź 2019 o 14:20. Kategorie: Klub Małego Czytelnika. Komentowanie i pingowanie zabronione.
Strona wykonana przez - Nautil log
Szablon: InfoCreek.com
Udostępnij