lip

Świetlica podwórkowa w świecie bajek

Dsc 0127 Kopiowanie

Gminna Komisja Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych przy współudziale Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kosakowie zorganizowały zajęcia plenerowe pt. „Świetlica podwórkowa”. Pierwsze spotkanie odbyło się 7 lipca br. Uczestnikami są dzieci z terenu gminy Kosakowo, które w trakcie trwania projektu będą m.in. uczestniczyć w zajęciach sportowych oraz zwiedzać różne zakątki gminy (w jej odległe rejony dostaną się środkami komunikacji zbiorowej). Spotkania będą odbywały się przez całe wakacje, we wtorki i czwartki, chociaż ideą pomysłodawców jest kontynuacja tego programu również po rozpoczęciu roku szkolnego.

My jako Biblioteka również  zaangażowaliśmy się w realizację projektu. To nie pierwszy raz kiedy podjęłyśmy próbę zaktywizowania dzieci do wspólnej zabawy :) Lektura „Bajki o kogucie”, czy „Bajki o Zielonym Kapturku” stała się tylko wstępem do zabaw ruchowych oraz prac manualnych. Spotkanie przed budynkiem biblioteki każde dziecko zakończyło „uzbrojone” we własnoręcznie wykonaną zakładkę do książki.

Dwie, wspólnie spędzone godziny pozostawiły niedosyt, nie było to jednak ostatnie spotkanie z kosakowską książnicą!

Poniżej prezentujemy zdjęcia z pierwszego „podwórkowego” spotkania z książką, które odbyło się w miniony wtorek 14 lipca.

piątek, 17 lip 2020 o 15:28. Kategorie: Wydarzenia. Komentowanie i pingowanie zabronione.