PGK2016-1str. (Kopiowanie)Miło nam poinformować Państwa, że ukazał się nowy numer rocznika społeczno-kulturalnego „Polska Gmina Kosakowo (gmina kaszubska)”. Magazyn do nabycia w naszej Bibliotece.

Od Redakcji

Drodzy Czytelnicy!

Oddajemy w Wasze ręce nowy numer rocznika „Polska Gmina Kosakowo (gmina kaszubska)”. Miłośników historii z pewnością zainteresuje obszerny artykuł poświęcony edukacji na ziemi kosakowskiej, której początki datuje się na rok 1616, kiedy to opat cysterski Dawid Konarski wydał wilkierz zawierający paragrafy dotyczące oświaty. Od tej pierwszej próby ujęcia szkolnictwa w ramy prawne mija w tym roku 400 lat!

Pozostając w tematyce nauczania prezentujemy sylwetkę śp. Bronisława Fikusa – nauczyciela, który przez 33 lata uczył w gminie Kosakowo (w tym ćwierć wieku w rewskiej szkółce).

W niniejszym magazynie znaleźć można również tekst dedykowany wielbicielom przyrody, komplementujący walory Klifu Kępy Oksywskiej, a także opracowanie podsumowujące pięcioletnią bogatą w wydarzenia działalność Referatu ds. kultury, Sportu, Turystyki i Rekreacji Urzędu Gminy Kosakowo.

Ponadto publikujemy Wspomnienie w rocznicę śmierci Eugeniusza Stanka, naszego redakcyjnego Kolegi. To już drugi rok, w którym śp. Eugeniusz Stanek niestety nie wzbogacił naszego rocznika swoim artykułem…

No i rzecz jasna Literackie Strony, na łamach których prezentujemy nasze gminne talenty.

Zachęcam do lektury!

Anna Paturej

czwartek, 11 sie 2016 o 11:54. Kategorie: Inne, Wydarzenia. Możesz jedynie użyć trackbacka.