VI Gminny Plener Malarski „Z książką przez gminę Kosakowo”

_DSC2341 v (Kopiowanie)Pomimo niezbyt sprzyjającej aury za oknami przez ostatni tydzień (04-10.05.2017) gościliśmy w naszej gminie 10 artystów – uczestników VI Gminnego Pleneru Malarskiego „Z książką przez gminę Kosakowo”.

W plenerze wzięło udział 9 malarzy:

Barbara Wojtanowska, Maria Wojtasiak, Natasza Sobczak, Bogusława Bach,Aleksandra Osiczko, Ewa Buczyńska, Zdzisław Karbowiak, Bronisław Melzer, Maciej Grzelak

oraz intarsjonista Zenon Pląskowski.

W tym roku w roli głównej wystąpiła książka, przedstawiona przez naszych artystów na tle piękna ziemi kosakowskiej. Temat nie był przypadkowy. Dzieła, będące wynikiem tegorocznego pleneru powstały z przeznaczeniem na promocję czytelnictwa i Kosakowskiej Biblioteki z okazji przypadającego w przyszłym roku 70-lecia jej istnienia (1948-2018). Wystawę prac będzie można więc podziwiać dopiero w 2018 r.

Mimo iście jesiennej (niekiedy wręcz zimowej) pogody plenerowicze wytrwale tworzyli tegoroczne dzieła. Humory dopisywały, a atmosfera jak zwykle była wyśmienita. Wspólny tydzień minął szybko, pozostawiając w powietrzu zapach farby i spełnionych inspiracji.

Zdjęcia z pleneru:

(fot. Maciej Grzelak)

(fot. Daria Gużewska)

czwartek, 11 maj 2017 o 16:00. Kategorie: Wydarzenia. Komentowanie i pingowanie zabronione.