lut

104. rocznica Zaślubin Polski z Morzem

Autor: dyrektor   Kategorie: Wydarzenia, Wystawy

Już za dziewięć dni kolejna rocznica odzyskania niepodległości Pomorza w 1920 roku. Wyjątkowo nie przygotowujemy z tej okazji żadnej historycznej ekspozycji w Bibliotece.

Tym razem postanowiliśmy zrobić to w gościnnych murach Muzeum Ziemi Puckiej im. Floriana Ceynowy. Wspólnie z Gospodarzami oraz internetowymi grupami: Historia Spod Mchu Gmina Puck I Okolice i Historyczne Pomorze zamierzamy zaprezentować tam wystawę pt. Żetony folwarczne północnych Kaszub zawierającej te arcyciekawe obiekty pochodzące z kolekcji Mariusza Barcza i Leszka Ciechomskiego. Jej premiera miała miejsce w naszej Książnicy w kwietniu ubiegłego roku. Tym razem zawędrowała do Pucka. Komu nie udało się obejrzeć jej u nas, będzie miał taką okazję w dawnym puckim szpitaliku.

Zapraszamy na uroczyste otwarcie wystawy, które odbędzie się 9 lutego o godz. 12:00 (link do wydarzenia na FB: https://www.facebook.com/events/1084385123013380 ), a także zachęcamy do włączenia się w tegoroczne obchody Zaślubin. Szczegółowy plan wydarzeń znajdziecie na plakatach.

czwartek, 1 lut 2024 o 15:57. Kategorie: Wydarzenia, Wystawy. Komentowanie i pingowanie zabronione.