25 kwi 2016- archiwa

kwi

Spotkanie nt. poszukiwań ORP „Orzeł”

Autor: dyrektor   Kategorie: Galeria, Wydarzenia

soospotkaniehead001-890x395

W czwartkowe popołudnie 21 kwietnia 2016 r. w Gminnym Domu Kultury w Pierwoszynie odbyło się niezwykle interesujące spotkanie–wykład pn. Wyprawy w poszukiwaniu ORP „Orzeł” – Santi Odnaleźć Orła. Zaginięcie tegoż okrętu podwodnego jest jedną z największych zagadek w historii polskiego wojska. W maju 1940 roku jednostka nie wróciła z patrolu na Morzu Północnym. Okręt przepadł bez wieści. SANTI ODNALEŹĆ ORŁA to długofalowy projekt, którego założeniem jest doprowadzenie do odkrycia miejsca spoczynku wraku oraz rozwikłanie zagadki przyczyn jego zatonięcia. Czytaj dalej »

kwi

Spotkanie grupy czytelniczej

Autor: dyrektor   Kategorie: Grupa czytelnicza

czytający-ludzikW najbliższy czwartek, tj. 28 kwietnia 2016 r. o godz. 17:00 zapraszamy na spotkanie grupy czytelniczej. Będziemy dyskutować o bardzo znanej książce Márqueza „Sto lat samotności”.

Zapraszamy wszystkich chętnych – nie tylko członków grupy :-)